برگزاری نهمین جلسه کمیته پیشگیری و مدیریت پسماندهای ویژه استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، در ابتدای جلسه مهندس فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین خواستار ارائه گزارشی از کارشناسان محیط زیست در خصوص آخرین بازدید از سایت دفن زباله ها در محل سراب قنبر کرمانشاه شد.

در ادامه صلاح الدین محمودی معاون اداره شهرستان کرمانشاه گزارشی از آخرین وضعیت دفن پسماندهای بیمارستانی در محل سراب قنبر کرمانشاه را برای حاضرین در جلسه بیان نمود.

مهندس یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص وضعیت پسماندهای عفونی استان و نظارت بر چگونگی دفن آنها گفت: پایش بیمارستان های سطح شهر همواره توسط کارشناسان محیط زیست صورت می گیرد و مطمئناً در صورت بروز هر گونه تخلف فوراً با آن برخورد قانونی خواهد شد. وی افزود: تمامی بیمارستان های استان مجهز به سیستم غیرسوز هستند که این زباله ها به این وسیله بی خطر می شوند و پس از آن در منطقه ای در سراب قنبر کرمانشاه و با نظارت کامل دانشگاه علوم پزشکی بصورت بهداشتی دفن می شوند اما این محل دفن زباله های عفونی بصورت موقت می باشد و دانشگاه علوم پزشکی درصدد یافتن محلی بهتر برای دفن این پسماندها است. وی درباره اخبار منتشر شده طی چند روز اخیر در خصوص رهاسازی این پسماندها در محل سراب قنبر کرمانشاه گفت: همانطور که گفته شد کلیه پسماندهای بیمارستانها قبل از ورود به محل سراب قنبر قبلاً توسط بیمارستانها طی فرآیندی خاص بی خطرسازی و این پسماندها استریل می شوند اما متاسفانه قصوری که توسط پیمانکار دفن زباله ها طی چند روز اخیر و با توجه به اظهارات آنان بدلیل خراب بودن تجهیزات دفن زباله به مدت ۴۸ ساعت صورت گرفته موجب تشویش اذهان همشهریان محترم شد که این امر بلافاصله توسط کارشناسان این اداره کل بررسی و نسبت به امحاء و دفن بهداشتی پسماندها اقدام گردید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه تصریح کرد: مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی با ارائه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی در خصوص مکانیابی محل جدید برای دفن این پسماندها اقدام و پس از ارزیابی های لازم نتایج آنرا به محیط زیست اعلام نمایند تا در صورت تایید گزارش ارزیابی توسط محیط زیست، عملیات اجرایی و آماده سازی آن توسط معاونت بهداشتی انجام شود.

در ادامه صحرایی نماینده دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کرمانشاه در این جلسه گفت: با توجه به کوتاهی صورت گرفته که در شبکه های اجتماعی پیامد منفی داشته و موجب تشویش اذهان عمومی گشته است قطعاً با شرکت های خدماتی ذیربط که مرتکب تخلف شده اند مطابق ضوابط قانون برخورد خواهد شد.

در پایان این جلسه مواردی همچون ارائه سریع گزارش ارزیابی زیست محیطی مکانیابی محل دفن پسماندهای پزشکی از سوی معاونت بهداشتی به محیط زیست، استفاده از دستگاه های خردکن پسماندهای پزشکی در بیمارستان ها، ارائه گزارش هفتگی داشنگاه علوم پزشکی به محیط زیست بعنوان دستگاه ناظر و رفع خرابی سیستم بی خطرسازی پسماندهای بیمارستان گیلانغرب به تصویب اعضاء جلسه رسید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات