در پایش زیست محیطی واحدهای قالیشویی مشهد عنوان شد: آلایندگی این مراکز از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی است و پیگرد قانونی دارد

رئیس اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از اجرای برنامه پایش زیست محیطی واحدهای قالیشویی شهرستان مشهد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی،صادق زمانی افزود : وفق برنامه ریزی های صورت گرفته ، طی ماه گذشته کارشناسان نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان ضمن بازدید از ۲۵  واحد قالیشویی شهرستان مشهد ، نسبت به بررسی وضعیت زیست محیطی این مراکز در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی اقدام کردند .

وی ضمن اشاره به لزوم اخذ مجوزات قانونی فعالیت از سوی مراکز قالیشویی، بر رفع آلایندگی فاضلاب و مدیریت اصولی پسماندها از سوی این مراکز تاکید کرد .

زمانی همچنین گفت: بر اساس بررسی های بعمل آمده و به استناد نتایج آزمایشگاهی ، آلایندگی این مراکز تا حدود ۳۵ برابر مقادیر مجاز بوده است .

وی فعالیت این مراکز را باتوجه به آلایندگی بالای آنها از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی برشمرد و از اجرای پیگیری های قانونی لازم در خصوص واحدهای آلاینده مزبور خبر داد .

شایان ذکر است قریب به اتفاق واحدهای قالیشویی حوزه شهرستان مشهد در محدوده رودخانه کشف رود واقع شده و از منابع آلاینده این رودخانه به شمار می روند . لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات