رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خبر داد: بالغ بر ۵۰۰ ایستگاه اتوبوس و تاکسی در سطح شهر

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خبر داد: بالغ بر ۵۰۰ ایستگاه اتوبوس و تاکسی در سطح شهر

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجندگفت: تعداد ۵۰۲ ایستگاه اتوبوس و تاکسی در سطح شهر قرار دارد که قاعدتا این ایستگاهها تاثیر زیادی در جذب مسافر دارند.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجندگفت: تعداد ۵۰۲ ایستگاه اتوبوس و تاکسی در سطح شهر قرار دارد که قاعدتا این ایستگاهها تاثیر زیادی در جذب مسافر دارند.به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس غلامپور روز دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت ایستگاههای ناوگان حمل و نقل درون شهری افزود: با توجه به اینکه روزانه هزاران نفر مسافر از اتوبوس استفاده می کنند و احداث ایستگاههای اتوبوس شهری با رعایت استانداردها و به تعداد لازم اهمیت ویژه ای دارد.

وی ایستگاههای اتوبوس را جاذب جمعیت دانست و افزود: طراحی ایستگاههای اتوبوس باید به گونه ای باشد که مردم را به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی سوق دهد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۳۲۲ ایستگاه اتوبوس در سطح شهر وجود دارد این تعداد را در مورد ایستگاههای تاکسی ۱۸۰ مورد عنوان کرد.

وی از تعداد ۱۷۰ مورد ایستگاه اتوبوس دارای سایبان خبر داد و عنوان کرد: نصب سایبان ایستگاه اتوبوس در ایستگاه هایی که مسافر در انتظار اتوبوس می باشد صورت می پذیرد لذا با بررسی های صورت گرفته تعداد ۱۰۰ ایستگاه در سطح شهر نیاز به سایبان دارد.

وی تعداد ایستگاههای تاکسی سایبان دار را نیز ۶ مورد دانست و یادآور شد: جانمایی ایستگاههای ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس و تاکسی باید به گونه ای باشد که علاوه بر افزایش دسترسی مسافران، زمان سفرهای درون شهری را نیز کاهش دهد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری بیرجند

  منبع خبر

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند یک شهرداری در شهر بیرجند می باشد

   نظرات