گزارش برگزاری دویست‌وششمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

گزارش برگزاری دویست‌وششمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دویست‌ و ششمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و مشارکت سایر اعضا برگزار شد و پس از بحث و بررسی پیرامون دستورکار، جمع‌بندی‌های زیر حاصل شد:

۱) نظرات سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص اصلاحیه بند ۲ مصوبه ۱۶۷ شورا (مصوب نشست ۲۰۵ شورا)،  مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اضافه شدن یک تبصره (تبصره ۴) به بند مذکور، تصویب شد.

۲) گزارش تحلیلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون بازنگری سیاست‌ها و آرایش روابط دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همجوار در جهت بهبود حمل‌ونقل بین‌المللی زمینی ارائه شد. با توجه به نقش حمل‌ونقل ریلی و تکالیف قانونی محوله، مقرر شد مجموعه اقدامات اجرایی (ریلی و جاده‌ای) به همراه برنامه‌ زمان‌بندی پیشنهاد شود.

گفتنی است بررسی نظرات سازمان بنادر در ارتباط با اصلاحیه بند ۲و۳ مصوبه ۱۶۷ و ماده ۲۰ مصوبه ۱۴۶ و ۱۴۷ شورا و هچنین بازنگری سیاست‌ها و آرایش جدید روابط ۲ جانبه و چندجانبه کشورهای همجوار در جهت بهبود حمل و نقل زمینی به عنوان دستور کارهای اصلی در این جلسه مطرح و مورد گفتگو و بحث قرار گرفتند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات