آموزش تفکیک زباله از مبدا به کودکان سیاهکلی

مبحث تفکیک زباله از مبدا و استفاده مجدد آن مورد بحث و تبادل نظر با نوجوانان کانون پرورش فکری شهرستان سیاهکل قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان  جواهردشتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر گفت : با عنایت به روند رو به رشد جمعیت و خیل عظیم گردشگران به استان گیلان و به تبع آن تولید زباله ، نیاز به ساماندهی زباله بیش از پیش احساس می شود.
وی افزود در این کارگاه که با حضور معاون و کارشناس این اداره و نوجوانان کانون تشکیل شده بود ، بحث تفکیک از مبدا و همچنین نقش کارخانه های تولید کمپوست و از طرفی استفاده مجدد از زباله های دور ریز و بازگشت آن به چرخه زندگی با عنوان کردن نمونه هایی تبیین شد که به طور مثال می توان از شکل دادن بطریهای یکبار مصرف و تزیین آن و استفاده بعوان جای گل یا نوشت افزار و غیره استفاده نمود. در این میان ، کاردستی های ساخته شده از مواد دور ریز و استفاده بهینه آن توسط کانون مورد بازدید واقع شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت همچنین اشاره ای به مناسبت روز ملی یوزپلنگ در ۹ شهریور و اهمیت این جانور و شرح مختصری از آن شد.

وی در پایان گفت  : آرزوی ایده آل و آرمانی ماست که به روزی برسیم تا بحث زباله و فرهنگ آن در تمام سطوح بصورت امری پایدار در زندگی مردم باشد و شاهد شهر و سرزمینی عاری از زباله باشیم که در این راه وحدت همه آحاد و اقشار مردم و مسئولین را می طلبد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات