شهردار یاسوج: وانت‌بارهای دوره‌گرد ساماندهی می‌شوند

شهردار یاسوج: وانت‌بارهای دوره‌گرد ساماندهی می‌شوند

شهردار یاسوج با اشاره به وجود حدود ۱۵۰ وانت‌بار دوره‌گرد در شهر یاسوج گفت:در بحث جمع‌آوری وانت‌بارها واحد اجرائیات شهرداری با همکاری یگان ویژه و پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی اقدام می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، دکتر نستهن مقدم شامگاه یکشنبه در نشست تصمیم‌گیری در مورد وانت‌بارهای دوره‌گرد، دست ‌فروشان، ساماندهی جمعه بازار و وضعیت شهر یاسوج مهاجرپذیری را علت اصلی افزایش حاشیه‌نشینی در این شهر عنوان کرد و اظهار داشت: جمعیت رسمی که شهرداری یاسوج باید به آنها خدمات ارائه دهد ۱۳۴ هزار نفر است این در حالی است که ما هم‌اکنون به حدود ۲۳۰ هزار نفر خدمات می‌دهیم.

وی کسب و کارهای غیرمجاز را از دیگر مشکلات شهر یاسوج عنوان کرد و افزود: مقابله با این کسب و کارها گاهی منجر به زد و خوردهایی می‌شود اما همواره تاکید ما به‌ویژه به واحد اجرائیات شهرداری این بوده که حرمت مردم را نگه دارند.

شهردار یاسوج به مشکلات جمعه بازار این شهر اشاره داشت و با بیان اینکه این مکان یک سازه ناپایدار بوده و به‌ لحاظ برق‌رسانی هم مشکلاتی دارد گفت: حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ کسبه در این مکان به فعالیت مشغول هستند اما باید این را بپذیریم که فعالیت در این مکان کسب و کار خطرناکی است و اگر اقدامات امنیتی را انجام ندهیم ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور منجر به یک فاجعه انسانی شود.

مقدم ابراز کرد: در یکی دو هفته گذشته شاهد تجمع کسبه جمعه بازار بودیم که تلاش کردیم آنها را توجیه کنیم که هیچ مسئولی به دنبال به خطر افتادن معیشب آنها نیست اما چاره‌ای جز ساماندهی نداریم.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی مجدد میدان میوه و تره‌بار اقداماتی انجام شده است گفت: در بحث جمع‌آوری وانت‌بارها واحد اجرائیات شهرداری با همکاری یگان ویژه و پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی اقدام می‌کنند اما بحث این است که تا کی باید تعقیب و گریز ادامه داشته باشد؟

شهردار یاسوج با اشاره به وجود حدود ۱۵۰ وانت‌بار دوره‌گرد در شهر یاسوج عنوان کرد: بحث دست‌فروشی را تا قبل از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ممنوع کردیم اما متاسفانه شاهد این هستیم که برخی دست‌فروشان قبل از این ساعت بساط خود را پهن می‌کنند.

مقدم با بیان اینکه وضعیت کنونی نه خیلی نگران کننده است که سیاه‌نمایی کنیم و نه خیلی راضی کننده است که سکوت کنیم، گفت: اگر بتوانیم اعمال قانون بیشتری انجام دهیم شاید بازدارندگی بیشتر باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات