ژاپن بحران بزرگترین طوفان دو دهه اخیر دنیا ...

ژاپن بحران بزرگترین طوفان دو دهه اخیر دنیا ...

جواد اسدی در گفت و گو با بحران نیوز با بیان این که در حال حاضر به دلیل طی دوره مدیریت بحران در شهر کوبه ژاپن و سازمان جایکا حضور دارد، گفت: طوفان "جبی" با سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت ژاپن را در نوردید، بیشتر خسارات در منطقه کانسای بوده که منجر به کشته شدن تعداد دست کم ۱۱ نفر شده است

وی با بیان این که طی روز گذشته در چهار نوبت اطلاع رسانی از طریق بلندگوهای شهر کوبه برای کاهش اثرات طوفان اعلام شد، خاطر نشان کرد: همچنین از طریق پیامک، هشدارهایی برای شهروندان ارسال می شد.

مدیر بحران شهرداری زنجان با اشاره به مضامین پیامک های ارسالی به شهروندان اذعان کرد: اولین هشدار مربوط به آمادگی مردم دومین هشدار، پناهگیری و سومین هشدار فرار از طوفان و چهارمین نیز در ساعت ۱۸ عصر نیز اعلام وضعیت سفید و تقدیر و تشکر از مردم به خاطر همکاری بود.

اسدی با اعلام این که در ژاپن ما شاهد مدیریت واحد شهری هستیم، ادامه داد: سیستم فرماندهی حادثه در ژاپن تابع مدیریت واحدی است به گونه ای که بعد از استاندار، شهردار نقش تصمیم گیرنده دارد از صبح روز حادثه از طریق تلوزیون و رسانه ها به صورت مستقیم مسائل ایمنی و پناهگیری اطلاع رسانی می شد.

لازم به ذکر است

از ۲۵ سال پیش تا کنون این نخستین بار است که طوفانی با این قدرت در ژاپن درگرفته است. دانشمندان این طوفان را که به ندرت در ژاپن دیده می‌شود، در زمره بادهای «بسیار قوی» دسته‌بندی کرده‌اند. در طوفانی که در سال ۱۹۹۳ در ژاپن درگرفت، دست کم ۷ نفر کشته شدند.فرودگاه کانسای بر روی یک جزیره مصنوعی در دریا و در استان اوزاکا قرار دارد، با بروز طوفان در روز سه‌شنبه دچار آب‌گرفتگی شد و حدود ۳ هزار مسافر و صدها کارمند آن سرگردان شدند.

لینک اصل خبر در سایت مدیریت بحران شهرداری تبریز

  منبع خبر

  مدیریت بحران شهرداری تبریز

  مدیریت بحران شهرداری تبریز

  مدیریت بحران شهرداری تبریز یک سازمان دولتی در شهر تبریز می باشد

   نظرات