لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از سوی رییس جمهور تقدیم مجلس شد

لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از سوی رییس جمهور تقدیم مجلس شد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را به منظور طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، هیات وزیران در جلسات هفتم و دهم مردادماه سال جاری که به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، این لایحه را بررسی و تصویب کرد.

لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در دولت یازدهم از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و با همکاری شهرداری ها و شوراهای کلانشهرها و سایر شهرداری ها، شورای عالی استانها و سایر دستگاه های ذیربط تهیه و تقدیم دولت شده است.

این لایحه پس از تقدیم به هیات دولت با امضای وزیر کشور، در جلسات کمیته فرعی کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت با حضور معاونان وزارتخانه ها و سازمان ها و در ادامه در کمیسیون اصلی خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت به ریاست وزیر کشور و با حضور تنی چند از وزرا و معاونان رئیس جمهوری بررسی و تصویب شد

در ادامه هیات وزیران در جلسات هفتم و دهم مرداد که به ریاست حجت الاسلام دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری تشکیل شد، لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها را تصویب و برای قرار گرفتن در سیر مراحل تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در راستای ایجاد درآمدهای پایدار و تنظیم‌گری در زمینه هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از طریق روش‌هایی مانند کاهش وابستگی به درآمدهای غیرمستمر از جمله درآمد ساخت و ساز، تعیین سازوکار موثر برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی، ایجاد وحدت رویه در وضع عوارض توسط شوراهای اسلامی، ساماندهی توزیع عوارض ناشی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و کمک‌های مالی دولت، به تصویب هیئت وزیران رسیده است و برای طی تشریفات قانونی مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

شایان ذکر است، وزارت کشور به عنوان نماینده دولت جهت شرکت در جلسات مجلس شورای اسلامی و کمیسیون ها برای توضیح و دفاع لازم معرفی شده است.

متن لایحه

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات