مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر : ساحل شهرستان عسلویه پاکسازی شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر :

ساحل شهرستان عسلویه پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر طی فراخوانی از کلیه واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان عسلویه جهت مشارکت در امر پاکسازی سواحل نایبند دعوت بعمل آمد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر  با اعلام این خبر گفت : سواحل ناینبد یکی از مناطق زیبای گردشگری شهرستان عسلویه است که همواره  کانون توجه علاقه مندان به محیط زیست بوده و برای حفاظت از آن ، همه ی مردم و مجموعه های دولتی و غیر دولتی باید با همدلی و دلسوزی بیش از پیش تلاش نمایند.

حسین دلشب با اشاره به اینکه " بلافاصله پس از  اعلام و ارسال  فراخوان  پاکسازی ساحل ، برخی  از واحدهای صنعتی اعلام آمادگی نمودند " اظهار داشت: با تعیین و تفکیک محدوده هایی از ساحل  به طول ۱ الی ۳ کیلومتر به هر کدام از واحدهای صنعتی حامی محیط زیست  ، منطقه ای اختصاص داده شد و  مسولیت پاک سازی آن نقطه را داوطلبانِ فعالیت محیط زیستی  هر واحد صنعتی ، به عهده گرفتند.

وی ادامه داد:  شرکت پلی پروپیلن جم بر اساس برنامه ی  زمانبدی صورت پذیرفته با حضور در محل اخصاص یافته،  اقدام به پاکسازی زباله ها از ساحل نمود و سپس توسط عوامل اجرایی  این واحد صنعتی  پسماندها به محل  در نظر گرفته شده منتقل گردید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهارداشت: با توجه به افزایش حضور عموم مردم در سواحل ، علی رغم اطلاع رسانی های مختلفی که در باره ی  حفظت از محیط زیست و عدم ریختن زباله در طبیعت انجام می شود، متاسفانه وجود مقادیر قابل توجهی زباله در سواحل دیده می شود! که نیازمند همکاری و  همراهی همه مردم ادارات و سازمان ها ، در این زمینه هستیم .

حسین دلشب با تاکید بر اینکه آلودگی و انباشت  زباله ها در سواحل  ، حال و آینده زندگی ما را به خطر می اندازد گفت: امیدواریم که در آینده نزدیک،  شاهد مشارکت گسترده تر مردم و واحدهای صنعتی در این عرصه باشیم.

لازم بذکر است که پتروشیمی های جم، کاویان و مروارید قبلا در این  زمینه شروع به فعالیت هایی  نموده اند./ پایان خبر.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات