راه‌اندازی مرکز نوآوری گردشگری در مرکز علمی کاربردی شهرداری قم

راه‌اندازی مرکز نوآوری گردشگری در مرکز علمی کاربردی شهرداری قم

به گزارش شهرنیوز، مصطفی ملایی با اشاره به توآوری در زمینه علم و دانش، اظهار کرد: با توجه به اینکه جهان در قرن بیست و یکم دو محور خلاقیت و نوآوری را در دستور کار توسعه قرار داده‌اند ما هم در کشور نیاز داریم با این دو ابزار بتوانیم کشور را به ایده‌آل مد نظر برسانیم.
رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری قم با بیان اینکه در سال ۲۰۱۸ یونسکو تعریف سواد را هرآنچه که بتواند تغییر ایجاد کند دانسته است، گفت: در نظام آموزشی هر آنچه که بتواند در زندگی فرد نتیجه مثبت داشته باشد سواد است و به همین خاطر ما باید رویکرد نوآوری و ایده‌پروری را در دستور کار قرار دهیم.
ملایی تصریح کرد: باید ایده‌هایی را در راستای بهتر شدن زندگی مردم در برنامه قرار دهیم تا بتوانیم مشکلات مردم را رفع کنیم، به همین خاطر دانشگاه علمی و کاربردی نیاز دید وارد عرصه مراکز نوآوری کشور شود تا بتواند ایده‌های برای بهبود زندگی مردم متناسب با فرهنگ و شرایط بومی پرورش دهیم.
وی اضافه کرد: ۶۰ مرکز نوآوری در کشور راه‌اندازی شده که نیازهای تخصصی را بر اساس پتانسیل‌های منطقه‌ای رفع می‌کنند که از آن جمله مرکز نوآوری گردشگری است که با توجه به پتانسیل خوبی که در قم وجود دارد تلاش کردیم این مرکز در قم مستقر شود تا از ایده‌های شهروندان قم در راستای ظرفیت‌سازی جذب گردشگر استفاده شده و این قابلیت توسعه یابد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری قم

  منبع خبر

  شهرداری قم

  شهرداری قم

  شهرداری قم یک شهرداری در شهر قم می باشد

   نظرات