اصفهان دوباره شهر دوچرخه‌ها می‌شود

اصفهان دوباره شهر دوچرخه‌ها می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: مدیریت شهری در تلاش است زیرساخت‌های لازم برای گسترش مسیرهای ایمن دوچرخه‌سواری را افزایش دهد تا اصفهان به شهر دوچرخه‌ها باز گردد.

علیرضا صلواتی اظهارکرد: شهرداری اصفهان با مشارکت بخش خصوصی، ارتقاء کیفیت ایستگاه‌های دوچرخه را در دستور کار خود قرار داده است؛ در حال حاضر در ایستگاه های دوچرخه انواع پاکروها، اسکوترهای برقی، دوچرخه در سایزهای مختلف در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به راه اندازی ایستگاه‌های مکانیزه در سطح شهر اصفهان، خاطرنشان کرد: به زودی دو ایستگاه هوشمند و تمام مکانیزه دوچرخه در میدان‌های امام حسین(ع) و انقلاب راه‌اندازی می‌شود.

صلواتی ادامه داد: تفاوت ایستگاه‌های مکانیزه با ایستگاه‌های فعلی دوچرخه این است که شهروندان بدون تماس با اپراتور و تنها با در اختیار داشتن کارت‌های هوشمند حمل و نقل می‌توانند از دوچرخه استفاده کنند؛ شهروندان با استفاده از اپلیکیشن «دوچرخه یار» می‌توانند نزدیکترین ایستگاه‌های دوچرخه را پیدا کرده و دوچرخه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح «هر هفته، هم‌رکابی»، افزود: در این طرح کارکنان ادارات و دستگاه‌های مختلف مسافتی را با استفاده از دوچرخه با هدف تشویق شهروندان به استفاده هر چه بیشتر از دوچرخه رکاب می‌زنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه در آینده نزدیک تعداد تابلوهای اطلاع‌رسانی هوشمند شهر دو برابر می‌شود، خاطرنشان کرد: این تابلوها شهروندان را راهنمایی می‌کند تا از وضعیت ترافیکی معابر شهر اصفهان مطلع شده و از مسیرهایی که ترافیک کمتری دارد، برای رسیدن به مقصد استفاده کنند.

صلواتی در خصوص افزایش سیستم پارک حاشیه ‌ای هوشمند در شهر گفت: سیستم پارک حاشیه‌ای هوشمند کمک می‌کند فضای عادلانه‌تری برای پارک خودرو شهروندان ایجاد شود، همچنین به روان‌سازی ترافیک شهر کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با حذف پارک‌های دوبل و غیرمجاز ۳۰ درصد ارتقاء کیفیت ترافیک و روان سازی معابر را در شهر شاهد خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات