حادثه منجر به خسارت در ایام تاسوعا و عاشورا نداشتیم

حادثه منجر به خسارت در ایام تاسوعا و عاشورا نداشتیم

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برنامه‌های شهرداری در ایام ماه محرم، اظهار کرد: ستادهای مختلفی در این ایام در مناطق مختلف شهر به خصوص اطراف حرم حضرت معصومه(س) تشکیل شدند و این ستادها نسبت به فضاسازی شهر و ارائه خدمات مختلف اقدام کردند.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ادامه داد: گرچه که محدودیت بودجه در شهرداری قم داشتیم اما فضاسازی مناسبی در ایام محرم انجام دادیم و اقدامات در خصوص استقرار خودروهای آتش نشانی، نظافت محیط و توزیع مخازن زباله در این ایام صورت گرفت، ۲۵۰ ایستگاه صلواتی در ایام محرم در شهر قم برپا شد که به آن‌ها خدمات لازم ارائه شد.
سامع افزود: هیچ حادثه منجر به خسارت و مجروحیت در ایام تاسوعا و عاشورا در هسته مرکزی با توجه به استقرار خودروهای آتش نشانی نداشتیم، در سال جاری با توجه به اجرای پروژه پیاده رو سازی در خیابام ارم، مسیر جایگزین برای حرکت دسته‌های عزاداری در شهر قم مشخص شده است.
وی با اشاره به توزیع ظروف یک بار مصرف گیاهی در شهر قم، اظهار کرد: این ظروف را در ماه محرم بین هیات‌های عزاداری توزیع کردیم و پاکسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) پس از تاسوعا و عاشورا در کمترین زمان صورت گرفت.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم خاطرنشان کرد: مسابقه عکاسی از نگاه عزاداران حسینی در شهر قم برگزار شده که شهروندان تصاویر خوبی را در این خصوص ارسال کردند ، فعالیت‌های شهرداری قم در تاسوعا و عاشورا آسیب شناسی شده است و موارد ضعف در سال‌های آینده رفع خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری قم

  منبع خبر

  شهرداری قم

  شهرداری قم

  شهرداری قم یک شهرداری در شهر قم می باشد

   نظرات