تاپکس تنها تاکسی اینترنتی مجوزدار در ارومیه/ فعالیت غیرقانونی تاکسی های اینترنتی خطری برای تاکسی های مجوزدار است

معاون سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: فعالیت همه تاکسی‌های اینترنتی که در سطح شهر ارومیه وجود دارند غیرقانونی است و فقط تاپکس که متعلق به این سازمان است مجوز قانونی فعالیت دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ فخرالدین معصوم زاده با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی بدون مجوز در این شهر اظهار کرد: در چندسال اخیر تاکسی‌هایی با عنوان تاکسی‌های اینترنتی در سطح شهر ارومیه فعالیت خود را شروع کرده‌اند و خیلی زود هم توانستند‌ نام و برندی برای خود ایجاد کنند اما این تاکسی‌ها بدون مجوز هستند.

وی افزود: چنانچه این تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود بدون مجوز شهرداری ادامه دهند،اماکن و نیروی انتظامی شهرستان ارومیه حق پلمپ‌کردن و جلوگیری از فعالیت آنها را خواهند داشت.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی گفت: با فعالیت غیرقانونی این تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌های بومی و قدیمی درخطر هستند و فعالیتشان کمتر شده که این خطر بزرگی برای فعالیت تاکسی‌های مجوزدار است.

معصوم زاده ادامه داد: این سازمان هیچ‌گونه نظارتی بر فعالیت تاکسی‌های بدون مجوز در سطح شهر ندارد درحالیکه روزبه ‌روز بر تعداد این تاکسی‌ها اضافه می‌شود و به تازگی فعالیت خود را به‌صورت چشمگیری گسترش داده‌اند.

وی بیان کرد: در ارومیه فقط اپلیکشن تاپکس جزء تاکسی‌های اینترنتی مجوزدار است که متعلق به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه بوده و بنابراین این سازمان سعی دارد اپلیکشن تاپکس در بین شهروندان معرفی و دامنه فعالیتش گسترش داده شود تا تاپکس مجوزدار در هنگام احتیاج به تاکسی به راحتی و در زمان کم و به صورت مطمئن در اختیار همشهریان قرار گیرد.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه درباره نحوه محاسبه قیمت‌ها در تاپکس خاطرنشان کرد: کرایه این تاکسی‌ها طبق نرخ‌گذاری مجاز برای تاکسی‌های اینترنتی قیمت‌گذاری شده و قیمت بر حسب کیلومتر یا مسافت محاسبه نمی‌شود بلکه بر اساس مبدا و مقصد تعیین می‌شود که نرخ این تاکسی‌ها به نسبت تاکسی‌های دیگر بسیار ارزان‌تر است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات