اختصاص قبر رایگان جهت متوفیان اهداء عضو

اختصاص قبر رایگان جهت متوفیان اهداء عضو

رئیس سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری بیرجند گفت: هزینه خدمات و قبر به متوفیان اهداء عضو به صورت رایگان می باشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد محمدزاده از اختصاص قبر رایگان جهت متوفیان بلاصاحب با تایید شهرداری خبر داد و اذعان داشت: والدین شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد نیز قبر رایگان دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: از متقاضیانی که تحت حمایت سازمان های حمایتی اعم از کمیته امداد و بهزیستی می باشند ۵۰ درصد خدمات ارائه شده دریافت می گردد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین علت فوت در بیرجند، ایست قلبی تنفسی می باشد اظهار داشت: تعداد ۷۴۶ نفر در ۶ ماهه اول سال جاری فوت شده اند که در مقایسه با ۷۱۳ نفر متوفی سال گذشته، ۶/۴ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت آرامستانها ادامه داد: از تعداد ۷۴۶ نفر متوفی ۶ ماه نخست سال جاری در بیرجند، ۴۴۳ نفر مذکر و ۳۰۳ نفر مونث بوده اند.

محمد زاده آمار تفکیک جنسیتی فوت شدگان ۶ ماه اول سال گذشته را ۳۹۳ نفر مذکر و ۳۲۰ نفر مونث عنوان کرد.

وی کمترین میزان فوت شدگان را در گروه سنی زیر ۲۰ سال ذکر کرد و یادآور شد: بیشترین افراد فوت شده در بیرجند نیز مربوط به گروه سنی بالای ۵۰ سال می باشند.

وی با اشاره به اینکه قبوری که توسط سازمان مدیریت آرامستان ها به شهروندان واگذار می شود دوطبقه می باشد خاطر نشان کرد: در آرامستان قدیم و در میان قبور تحت اختیار شهروندان، قبرهای یک طبقه نیز وجود دارد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری بیرجند

  منبع خبر

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند

  شهرداری بیرجند یک شهرداری در شهر بیرجند می باشد

   نظرات