اختصاص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس دهی به مدارس اراک

اختصاص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس دهی به مدارس اراک

خطوط تاکسیرانی در زمان سرویس‌دهی به دانش‌آموزان مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کلانشهر اراک؛ حجت‌اله مرادی سرپرست سازمان از اختصاص بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ۷۰۰ دستگاه تاکسی موقت جهت سرویس‌دهی به دانش‌آموزان مدارس نواحی ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهر اراک خبر داد.

مرادی با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سرویس مدارس امسال نیز به مانند سال گذشته به سه شرکت بخش خصوصی سپرده شده که تائید صلاحیت آنها بر عهده سازمان بوده است.

مرادی افزود: ۱۲۰۰ دستگاه خودرویی که توسط سازمان برای حمل و نقل دانش‌آموزان در نظر گرفته شده بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز را سرویس‌دهی می‌نمایند که همه رانندگان دارای صلاحیت می‌باشند که برچسب سرویس مدارس نیز بر روی شیشه آنها نصب خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد : از روز اول مهرماه با بازگشایی مدارس طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده گشت و بازرسی سازمان از مدارس صورت پذیرفته که در این بین خودروهای غیرمجاز و بدون مجوز تذکرات لازم را از بازرسین در راستای تشکیل پرونده و اخذ مجوز فعالیت دریافت نموده و از هفته آینده در صورت عدم سیر مراحل قانونی از تردد خودروهای غیرمجاز جلوگیری به عمل خواهد آمد و رسیدگی به خودروهایی که سرویس مدارس را به صورت غیرقانونی انجام می‌دهند مدارک آنها اخذ خواهد شد.

وی در این رابطه اضافه کرد: استفاده از خودروهای غیرمجاز و بدون تائیدیه سازمان احتمال بروز مشکلات پیش‌بینی نشده را برای خانواده‌ها دارد و باید آنها نیز در انتخاب سرویس مدارس دقت لازم را به عمل آورند و از خانواده‌های دانش‌آموزان و همچنین مدیران مدارس سطح شهر تقاضا داریم که از خودروهای بدون معرفی‌نامه و فاقد تعیین صلاحیت استفاده نکنند.

مرادی در خصوص افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس نیز گفت: پیشنهاد افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس برای سال جاری ۱۵ درصد بوده که در صورت تصویب شورا و ابلاغ فرمانداری جهت اجرا اعلام خواهد شد.

حجت‌اله مرادی در خصوص اینکه با ورود تاکسیرانان به حوزه سرویس مدارس اخلالی در خطوط بوجود نمی‌آید خاطرنشان ساخت: در حال حاضر  بیش از ۲۵۰۰ دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی فعالیت می‌نمایند و همانطور که اشاره شد تنها ۵۰۰ دستگاه آن به دانش‌آموزان خدمات‌دهی می‌نمایند و ۲هزار دستگاه تاکسی دیگر به طور مستمر به شهروندان خدمات‌دهی خواهند نمود و در این زمینه جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

مرادی در پایان گفت: شهروندان اگر درخصوص سرویس مدرسه فرزندشان با مشکل مواجه شدند، اصلا نگران نباشند. شماره ۳۴۱۳۰۵۰۰ واحد بازرسی رسیدگی به شکایات، آماده دریافت انتقادات و پیشنهادها ارائه می‌باشد و شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی با شماره اعلام شده تماس گرفته و مورد را با ذکر کد شناسایی بیان کنید و مطمئن باشید سازمان به سرعت به مشکل شما در خصوص سرویس مدرسه فرزندتان رسیدگی خواهد نمود.


:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات