حضور مدیرکل مدیریت بحران گلستان در مراسم تجلیل از آتش‌نشانان استان

حضور مدیرکل مدیریت بحران گلستان در مراسم تجلیل از آتش‌نشانان استان

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه پیشگیری در همه امور مهمتر از مقابله و درمان است، اظهار کرد: تا دو سال آینده در تمامی شهرهای استان ایستگاه آتش نشانی ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی ظهر امروز ۷ مهر در نشست با آتش‌نشانان استان که به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد، تصریح کرد: آتش نشانان باید با اطلاعات منطقه آشنایی کامل داشته باشند و جهت اطفا حریق با آگاهی از شرایط به محل اعزام شوند.
وی افزود: آتش نشانان با علم و آگاهی به خطراتی که این شغل و حرفه به همراه دارد، آن را انتخاب کرده و همواره خود را در برابر نجات جان انسان ها مسئول دانسته و با بیداری و هوشیاری به پیشواز خطرات می روند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در ۳۳ شهر گلستان ۳۰  ایستگاه آتش نشانی فعال وجود دارد، خاطر نشان کرد: از این تعداد ۲۲ شهر دارای ایستگاه آتش نشانی بوده و بقیه شهرها تا پایان سال۹۸ با کمک دولت تجهیز می شوند.
استاندار گلستان با بیان اینکه آتش نشانان در ایمنی مردم از جمله حوادث ترافیکی، زلزله، سیلاب و دخالت مستقیم دارند، گفت: شهرداران تلاش نمایند حقوق و مزایای آتش نشانان را با دریافت مجوزهای لازم از مراجع زیربط با دیگر کارکنان همسان نمایند.
وی افزود: هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی یادآور تلاش دلیر مردانی از جنس آتش است که در راه امداد و نجات جان همنوع، از آتش نمی هراسند و با از خودگذشتگی و دلاوری، امید و شادی را برای آسیب دیدگان به ارمغان می آورند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه امکانات ورزشی خوب در اختیار ایستگاه های آتش نشانی قرار گیرد، اظهار کرد: اجرای تمرینات مرتب ورزشی و بدنی ماموران آتش نشانی بمنظور بالابردن توانائی و آمادگی آنان در مواقع مقابله با خطرات و حوادث موثر است.
استاندار گلستان این روز را فرصتی برای تقدیر از کسانی که با جانفشانی و رشادت‏‌های خود، درس ایثارگری و رشادت را به دیگران آموزش می‌‏دهند دانست و گفت: گلستان از جمله استانهای حادثه خیز در زمینه آتش سوزی، سیل و زلزله است که توجه جدی مسئولان استان را می طلبد.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از این نیروهای داوطلب آموزش دیده، ضعف موجود در رابطه با کمبود نیروی انسانی متخصص را رفع می‏‌کند، اظهار کرد: استفاده از توان مردمی برای انجام بخشی از کارها، از سیاست‏‌های دولت تدبیر و امید است و آتش‌‏نشانی‏‌های استان گلستان نیز باید از این فرصت استفاده کنند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه امکانات اطفا حریق از ضروریات ساختمان های پنج طبقه به بالا است، یاد آور شد: آتش‌نشانی ایران و گلستان به لحاظ استاندارد و تجهیزات، با دنیا فاصله دارد و برای جبران این فاصله نیاز به تقویت نیروهای خود می باشد.
وی از شهرداران گرگان و گنبدکاووس خواست که اتفاقات و حوادث تلخی را که برای مردم اتفاق می افتد را مستند سازی کرده و فیلم درست کنند که این عمل در کاهش حوادث و تلفات نقش بسزایی دارد.
در پایان به آتش‌نشان حادثه دیده و برتر استان با اهدای لوح یادبود و جوایز تقدیر شد.

حضور مدیرکل مدیریت بحران گلستان در مراسم تجلیل از آتش‌نشانان استان
لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان

    اداره کل مدیریت بحران استانداری گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات