احیاء پارک دورشهر پس از سال‌ها انتظار

احیاء پارک دورشهر پس از سال‌ها انتظار

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان از واگذاری بوستان نجمه به شهرداری خبر داد و اظهار داشت: این بوستان ۲.۵ هکتاری پس از رایزنی‌های بسیار با توافق بین شهرداری و آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) ۱۵ ساله به شهرداری واگذارشده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: احداث شهربازی محدود، سالن ورزشی سرپوشیده، زمین ورزشی روباز و بوستان بانوان از مهم‌ترین طرح‌های در دست اقدام برای این بوستان است که تا پایان سال تکمیل و اجرایی می‌شود.
به گفته جوادیان، در حال حاضر هم در بخش‌هایی از بوستان درختکاری صورت گرفته و آب‌نماهای آن نیز احیاء و راه‌اندازی شده است.
وی در ادامه مهم‌ترین عوامل محدودکننده پیش روی توسعه فضای سبز شهر را کمبود آب و کیفیت پایین آن، گرمای شدید، خشکی هوا، سرمای شدید و حجم بالای تردد زائر و بازدیدکننده دانست و خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی هم سرعت توسعه فضای سبز را محدود می‌کنند که به‌طور مثال شرکت توزیع برق برای رفع خطر سیم‌ها اقدام به قطع سرشاخه‌های درختان می‌کند و تاج درخت را برمی‌دارند که این خود یک مشکل جدی برای حیات درختان شهر قم است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: یکی از راه‌ها رفع این مشکل استفاده از کابل نگهدار است از همین رو از سال گذشته قطع تاج درختان را ممنوع کردیم و اداره برق باید برای رفع خطر کابل‌ها از کابل نگهدار استفاده کند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری قم

  منبع خبر

  شهرداری قم

  شهرداری قم

  شهرداری قم یک شهرداری در شهر قم می باشد

   نظرات