لزوم افزایش سهم مناطق برخوردار شهر از درآمد وصولی در این مناطق/ مردم ...

لزوم افزایش سهم مناطق برخوردار شهر از درآمد وصولی در این مناطق/ مردم ...

لزوم افزایش سهم مناطق برخوردار شهر از درآمد وصولی در این مناطق/ مردم از پاسخ‌های متفاوت به یک مسئله در مناطق مختلف شهرداری گلایه‌مندند

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: لازم است سهم بیشتری از درآمدهای وصولی در مناطق برخوردار در خودِ این مناطق هزینه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علیرضا شهریاری در مراسم تودیع و عارفه شهردار منطقه ۹، اظهار داشت: دوره سوم شورای شهر نیز از خدمات نورین مقدم، در پست‌های مختلف بهره برده بودیم زیرا وی مدیری مبتکر، خلاق و توانمند می‌باشند. در این دوره از مدیریت شهری نیز مقرر شد از نیروهای توانمند شهرداری در مدیریت‌های مختلف استفاده نماییم که انتخاب وی به عنوان یکی از اولین انتصابات در حوزه شهرداران مناطق توسط شهردار مشهد، انتصاب هوشمندانه‌ای بود.
وی ادامه داد: اگر مغز متفکر شهرداری را که مرکز هست و می‌تواند برای سیستم برنامه‌ریزی نماید را اصلاح نماییم بسیاری از مشکلات موجود رفع می‌شود زیرا در بسیاری از مواقع هر کدام از شهرداران مناطق در حوزه‌های مختلف، ساز جداگانه‌ای برای خود می‌نوازند که لازم است هماهنگی و یکپارچکی در تصمیمات و پاسخگویی به شهروندان در مناطق ایجاد شود.
شهریاری اذعان داشت: مردم گلایه‌مندند که در هر منطقه، پاسخ متفاوتی به آنها داده می‌شود لذا لازم است وحدت رویه‌ای اتخاذ گردد تا در مسائل گوناگون، رای‌هایی که صادر شود همراه با عدالت باشد.
وی بیان کرد: امیدوارم با درایت معاون شهرسازی و معماری و مدیر کل طرح‌ها و مطالعات فنی و شهری، فکری به حال آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ شود. همچنین منطقه‌بندی‌های جدید شهری نیز اجرایی گردد.
وی با اشاره به اینکه محل درآمد اصلی شهرداری منطقه ۱ و ۹ است، ابراز کرد: از شهردار جدید این منطقه درخواست می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی درست، این درآمد را استمرار و افزایش دهد تا هم در منطقه خودشان هزینه شود و هم برای عمران و آبادانی همه شهر و مناطق کم برخوردار و پیرامونی مفید باشد.
عضو هیات رییسه شورای شهر مشهد ادامه داد: یکی از مشکلات موجود این است که سهم کمی از درآمدهای مناطق برخوردار در خودِ این مناطق هزینه می‌شود به طور مثال، تنها ۶ دهم درصد درآمدهای منطقه یک، صرف امور عمرانی این منطقه می‌شود که لازم است این میزان افزایش چشمگیری داشته باشد و منطقه در شان ساکنان آن که این درآمدها را پرداخت می‌کنند، آباد گردد.
احمد پورمفردی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات