با توجه به عزم دولت، این پروژه به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، مهدی عبوری شهردار ساری بازدید از پروژه نیروگاه زباله سوز  که با حضور جمعی از معاونان شهرداری و اعضای شورای شهر ساری صورت گرفت، گفت: اگر چه پروژه‌های دیگر در زمان  معین با اعتباری مشخص به اتمام می‌رسند اما این پروژه با پروژه‌های دیگر متفاوت است زیرا طرحی ملی است و قراداد آن هم بر پایه ارز خارجی تنظیم شده است.

شهردار ساری به نوسانات دلار اشاره کرد و گفت: نبود اولویت در تخصیص ارز در اختیار ما نیست و در حال حاضر مشکلات در این زمینه فراوان است.

این مسئول با اشاره به اینکه اعتبار به اندازه کافی برای تجهیزات وجود دارد، خاطرنشان کرد: در بخش ابنیه و تجهیزات نسبت به قرارداد جلوتر هستیم.

شهردار ساری با بیان اینکه کلنگ این پروژه در سال ۹۱ آن زده شده و در سال ۹۵ توافق آن از سوی سازمان محیط زیست صورت گرفته است افزود: علی‌رغم رای‌زنی‌های مکرر و پیگیری از سوی شهرداری و شورای شهر، باز هم در روند اجرایی وقفه‌هایی وجود دارد و ما تا زمانی که پیوست زیست محیطی نداشته باشیم، نمی‌توانیم پروژه عمرانی را به این صورت اجرا کنیم زیرا تخلف قانونی محسوب می‌شود.

عبوری به اتفاقات خوبی نیز که در اجرای این پروژه رخ داده اشاره کرد و گفت: در چند روز گذشته نماینده سازمان برنامه و بودجه برای بازدید از پروژه‌ها، این نیروگاه را در اولویت قرار دادند که نوید اتفاقات خوبی است.

شهردار ساری با بیان اینکه در اجرای این پروژه انتظار ما از پیمانکار  بیشتر است، گفت: خوشبختانه دغدغه‌ای در نصب تجهیزات نداریم.

وی با اشاره به اینکه زمینی برای تفکیک در محوطه شهرک نداریم، افزود: باید زمین در شهرک خریداری شود. بیشتر زمین‌ها برای کشاورزان است و مذاکراتی هم دراین‌باره صورت گرفته اما گفته شده که امکان تغییر کاربری ندارند.

عبوری در ادامه گفت: بیشتر از تصورات مشکلات وجود دارد اما عزم اتمام این پروژه ملی در دولت وجود دارد تا زودتر به سرانجام برسد.

وی به تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از سوی دولت برای اتمام این پروژه اشاره کرد و افزود: با توجه به عزم و تلاش دولت تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره‌برداری خواهند رسید.

شهردار ساری خواستار توجه بیشتر  اعضای شورا در باب تخصیص منابع ویژه برای اتمام پروژه زباله‌سوز شد و گفت: باید تلاشمان برای اتمام پروژه‌هایی که تاثیر اجتماعی دارند بیشتر باشد.

عبوری گفت: تا پایان مهرماه نصب تجهیزات انجام می‌شود و این کار به خاطر حساسیت بالا، همزمان به صورت روزانه خواهد بود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات