افتتاح پروژه بلوارآیت اله بروجردی

افتتاح پروژه بلوارآیت اله بروجردی


به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم ، با حضور آقایان دکتر لاریجانی ، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نمابنده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، مهندس صادقی ، استاندار محترم قم ، امیرآبادی نمایده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، سقائیان نژاد ، شهردارمحترم قم و دیگر مقام های استان ، بلوار آیت اله بروجردی افتتاح گردید. شایان ذکر است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم به عنوان پیمانکار در بلوار آیت الله بروجردی که به عنوان اولین بزرگراه شهری استان قم به طول ۱۰ کیلومتر ورود کرد و با استفاده از توان فنی و ماشین آلات خود توانست این پروژه را به رغم وجود برخی کاستی ها به موقع به پایان برساند.
این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های استان قم به شمار می رود که می تواند مشکلات ترافیکی شهر قم به ویژه شهر پردیسان را مرتفع کند. احداث پروژه بلوار آیت الله بروجرودی حدود ۳ سال به طول انجامید که با طول ۱۰ کیلومتر و به عرض ۷۰ متر اجرا شده و اولین بزرگراه شهری است که دارای دو باند «بی.آر.تی» می باشد.
مزیت اصلی این بلوار شهر پردیسان با جمعیتی ساکن بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر تنها یک راه دسترسی به شهرقم داشت، وجود یک مسیر دسترسی به شهر پردیسان، مشکلات بسیار زیادی را هم برای ساکنین این منطقه و هم برای ساکنین شهر قم ایجاد کرده بود و به لحاظ پدافند غیر عامل نیز دارای اشکال بود که با احداث بلوار آیت الله بروجردی این مشکلات مرتفع شد و این خدمتی از بنیاد مسکن و مجموعه حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) به مردم قم بود.
در پروژه بلوار آیت الله بروجردی بیش از ۹۰ کیلومتر جدول گذاری با احتساب کسر دیوار «بی.آر.تی» انجام و ۸ کیلومتر دیوار حائل احداث شده است و همچنین دو میلیون و ۲۴۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی، ۷۵۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی، ۳۷ هزار متر مکعب بتن ریزی و ۲۰ کیلومتر معادل یک هزار و ۴۰۰ تن اجرای گاردریل ، ۲۰ دهانه آبرو دارد و برای احداث آن بیش از ۴۰ مرحله انفجار انجام شده است.

لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات