دستگیری یک متخلف شکار وصید در چادگان

دستگیری یک متخلف شکار وصید در چادگان

دستگیری دو متخلف شکار وصید در چادگان

دو متخلف شکار وصید در شهرستان چادگان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش"پارما" مجتبی حاجتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان در این باره گفت: طی گشت و کنترل و دودبین کشی مامورین اجرایی این اداره از مناطق آزاد شهرستان چادگان( زیستگاههای کبک) متوجه حضور دو نفر در ارتفاعات پرمه ها شدند که ضمن دوربین کشی و بررسی مشخص شد یکی از افراد حامل یک قبضه سلاح شکاری است.

وی گفت: محیط بانان برای دستگیری متخلفان عازم ارتفاعات منطقه شده و بعد از حدود ۳ ساعت کوهنوردی طی یک عملیات غافلگیری و قبل از هر گونه شکار موفق به دستگیری متخلفان شدند.

وی افزود: از متخلفین یک قبضه اسلحه دو لول ساچمه زنی کالیبر ۱۲ به همراه تعداد ۵ عدد فشنگ ساچمه و ادوات شکار کشف و ضبط و صورتجلسه گردید . مراتب جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جُرم و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است .

تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم محسوب می شود و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است .

بر اساس قانون، هر کس به طور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات