دستغیب خبر داد: حمایت وزارت نفت از حمل و نقل ریلی در شیراز

دستغیب خبر داد: حمایت وزارت نفت از حمل و نقل ریلی در شیراز

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در حاشیه مراسم انعقاد قرارداد طرح توسعه حمل و نقل ریلی کلانشهرها در تهران که با حضور وزیر نفت برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: این طرح با اهداف بهبود و ارتقای سفرهای درون ‌شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل‌ و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و کاهش مصرف سوخت (بنزین، نفت گاز و سی.‌ان‌.جی) و کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی اجرا می شود .

رییس شورای شهر شیراز ابراز کرد:  بر پایه این طرح، ۲ هزار دستگاه واگن جدید در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها تا سال ۱۴۰۰ به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها می پیوندد .

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود:  بر اساس این طرح تا پایان سال ۱۴۱۴ یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار در کلانشهرهایی غیر از تهران در مصرف سوخت صرفه جویی می شود .

به گفته وی پیش از این، وزارت نفت به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

مصوب ۱۳۹۴و آیین‌نامه اجرایی آن طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» را پیشنهاد کرد که پس از تصویب در شورای اقتصاد، به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تکلیف شد .

وی با بیان اینکه این طرح با هدف بهبود وضعیت سفرهای درون شهری مترو و کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها اجرا می شود،  ابراز کرد: تفاهمنامه همکاری توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو) میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری ها امضا شد که بر اساس آن تا سال ۱۴۰۰، دو هزار دستگاه واگن جدید شامل یک هزار واگن در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها به ناوگان ریلی می پیوندد .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات