برنامه محوری اولویت مجموعه مدیریت شهری قزوین است

برنامه محوری اولویت مجموعه مدیریت شهری قزوین است

به گزارش روابط‌عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ اصغری با تاکید بر اینکه برنامه‌محوری اولویت مجموعه مدیریت شهری است، افزود: در راستای دستیابی به چشم‌انداز شهر قزوین به عنوان شهری برنامه‌پذیر با مدیریت شهری پاسخگو تا ۱۴۰۰، اقدامات موثری در مجموعه مدیریت شهری انجام شده است.

وی با بیان اینکه شهر بدون برنامه دستخوش تصمیم‌گیری‌های فردی و موردی قرار می‌گیرد، عنوان کرد: در شهر برنامه محور، تصمیمات مبتنی بر فرد نیست و سیستم تابع برنامه‌ای است که بر اساس شاخص‌های علمی و فنی استاندارد، تنظیم شده و قابل ارزیابی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار قزوین خاطرنشان کرد: ثبات مدیریت شهری، جلوگیری از عملکرد سلیقه‌ای، جلوگیری از توسعه ناموزون شهری، اجرا و نظارت دقیق پروژه‌های شهری و مطابقت توسعه شهر با طرح‌های بالادستی از دستاوردهای شهر برنامه‌محور است.

اصغری با بیان اینکه به منظور دستیابی به چشم‌انداز شهر قزوین به عنوان شهری برنامه‌پذیر با مدیریت شهری پاسخگو گفت: مدل مورد نظر پایش، ارزیابی و نظارت بر اجرای برنامه راهبردی - عملیاتی پنج‌ساله در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی انجام و بودجه سال ۱۳۹۸ بر مبنای برنامه پنج‌ساله مصوب، تدوین و تنظیم می‌شود.

وی افزود: همچنین به منظور دستیابی به اهداف میان مدت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، اجرای کامل چارت تشکیلاتی مصوب در تمام حوزه‌های زیرمجموعه شهرداری که بستری برای استقرار سامانه‌های مدیریت سرمایه انسانی مبتنی بر رویکرد شایسته‌سالاری و ارتقای بهره‌وری در مجموعه مدیریت شهری خواهد بود، در دستور کار قرار گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار قزوین، استقرار نظام مدیریت دانش و همکاری مستمر علمی و پژوهشی با مراکز علمی و دانشگاهی را از دیگر اهداف مجموعه مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: مرکز ایده و خلاقیت به عنوان زیرمجموعه حوزه مطالعات و پژوهش شهرداری قزوین با هدف جذب ایده‌های شهروندان، محققان و صاحبان اندیشه در معاونت برنامه‌ریزی تشکیل شده و به دنبال بسترسازی برای نوآوری و خلاقیت در بهبود فرایند مدیریت شهری است.

اصغری در پایان تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری به منظور دستیابی به چشم‌انداز ۱۴۰۰ شهرداری، تمام توان فکری و انسانی خود را به کار گرفته تا قزوین شهری برنامه‌پذیر، خلاق و پایدار باشد.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات