شهردار یاسوج در بی تعارف: همه مسئولان باید برای خطر جمعه بازار چاره اندیشی کنند/ عده‌ای تا ۱۰ برابر غرفه‌های جمعه بازار را اجاره داده‌اند!

شهردار یاسوج در بی تعارف: همه مسئولان باید برای خطر جمعه بازار چاره اندیشی کنند/ عده‌ای تا ۱۰ برابر غرفه‌های جمعه بازار را اجاره داده‌اند!

شهردار یاسوج در برنامه تلویزیونی بی‌تعارف در خصوص وضعیت جمعه بازار یاسوج و نحوه تصمیم‌گیری برای جلوگیری از ادامه فعالیت آن اظهار کرد: قبل از شهردار شدن ما هم این موضوع مطرح شده بود ولی رفته رفته مکان فعلی از جمعه بازار به بازار دائمی تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر نستهن مقدم گفت: وقتی ما به عنوان شهردار در خصوص جمعه بازار و خطرات آن صحبت می ‌نیم پیام این است که نباید از کنار آن به راحتی عبور کرد و به همین دلیل من بیش از هر موضوع دیگری در جراید و رسانه‌ها در خصوص جمعه بازار و خطرات آن صحبت کرده‌ام و باید برای آن چاره اندیشی شود.

جمعه بازار بر اثر سهل‌انگاری گسترش یافته است

شهردار یاسوج ادامه داد: باید برای این خطر چاره اندیشی درست کنیم چرا که ممکن است ابتدا تبدیل به تعطیلی کسب و کار ۹۰۰ کسبه شود که ۵ هزار نفر مستقیم از آن ارتزاق می‌کنند.

وی گفت: تعابیری به نام بمب خطرناک در مورد آن شده و سهل‌انگاری در رشد بی‌رویه آن شده چرا که از ابتدا ۵۰ نفر بیشتر نبوده‌اند.

این مسوول خاطرنشان کرد: آن کسی که ابتدا تصمیم گرفت دست فروشان را ساماندهی کند برای ایجاد رضایت مندی آنها را یک جا جمع کرد و باید سوال شود که ابتدا مسوولان شهری بعد حوزه سیاسی در مقابل این صنف که بی رویه شکل گرفته چه اقدامات عملی داشته‌اند؟.

شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص وضعیت جمعه بازار این شهر در پاسخ با این سوال که چه کسانی با شما برای جابجایی مخالفت می‌کنند اظهار کرد: ابتدا دو برابر آن چه که قرارداد دارند در آنجا فعالیت می‌کنند و نزدیک به ۹۰۰ غرفه فعال هستند.

تنها ۴۸۶ نفر برای فعالیت در جمعه بازار شناسنامه‌ دارند

وی گفت: آن‌هایی که قرارداد با شهرداری دارند ۴۸۶ غرفه‌دار هستند که ماهیانه ۷۰ هزار تومان پرداخت می کنند و خودشان آمده‌اند تا ۱۰ برابر آن چه اجاره می‌دهند به دیگران غرفه اجاره می‌دهند!.

شهردار یاسوج در خصوص تصمیماتی که از سوی شورای شهر گرفته شده است تصریح کرد: شورای شهر مصوبه جمع‌آوری داشته و این مصوبه به کمیته تطبیق فرمانداری رفته که باید برای اجرا مصوبه را تایید کنند که شفاف روی آن وارد نشده‌اند در صورتی که شورای ما با اکثریت قاطع فعالیت در جمعه بازار کنونی را رد کرده‌اند البته دستگاه‌های نظارتی می‌دانند چه کسانی دست دارند ابتدا خود کسبه هستند که اجازه نمی‌دهند.

کسبه جمعه بازار چند دسته‌اند

وی کسبه جمعه بازار را به چند دسته تقسیم کرد و گفت: در بین کسبه عده‌ای هستند که حاشیه ندارند و کار می‌کنند ولی عده ای از قبل آن سودهای کلانی به جیب می‌زنند و یک بخشی از روی نا آگاهی اصرار بر ماندن دارند.

این مسوول گفت: باید از دستگاه قضا تشکر کرد همچنان که معاون پیشگیری تکلیف به جابجایی کرده اما وقتی پای کار می‌آییم عده‌ای به بهانه بیکار شدن با پلاکارد به فرمانداری و جاهای دیگر می‌روند.

وی در خصوص جایگاه جدید ایجاد شده در پایین دست جمعه بازار کنونی اظهار کرد: کسی را پیدا کرده‌ایم که بازارچه‌ای را پایین دست ایجاد کرده و نیمه تمام است بعد از مصوبه شورای پیشگیری از جرم با حضور دادستان موضوع را باز کردیم که قرار شد که برخی مسوولان بنشینند و سه کارشناس رسمی تعیین قیمت کنند اگر جایی سوبسیدی به سرمایه گذار داده شده در فروش غرفه‌ها لحاظ شود.

مقدم در خصوص بازار روز شهر یاسوج در کنار میدان هفتم تیر هم گفت: بازار روز شهر یاسوج هم قانونی نیست و خلاف است و تجاوز به معبر و خیابان است و باید مسوولان برخورد کنند.

شهردار یاسوج با بیان این که اگر تصور بر این است که ما متولی اشتغال هستیم این گونه نیست هر چند دغدغه اشتغال مردم را هم داریم اظهار کرد: وقتی می‌گوییم باید جمع شود حتما دلیل قانع کننده‌ای هست.

برای احضار به دادگاه ما تیررس‌ترین مدیر بودیم!!

شهردار در پاسخ به این سوال که وقتی شما مخالف فعالیت جمعه بازار هستید پس چرا دادستان شما را احضار می‌کند  تصریح کرد: ایشان مدعی العموم هستند و تیررس‌ترین مدیر ما و اعضای شورای شهر بودیم و به سوالات قاضی پاسخ دادیم و نشان دادیم که ما حرفمان را زده‌ایم اما همه تصمیمات را ما نمی‌گیریم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات