بهره‌برداری از محور دشت ارژن- ابوالحیات در نیمه اول سال ۹۸

بهره‌برداری از محور دشت ارژن- ابوالحیات در نیمه اول سال ۹۸

به گزارش ایسنا منطقه فارس، خیرالله خادمی چهارشنبه ۲۵ مهرماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهسازی در استان فارس به خبرنگاران گفت: محور دشت ارژن – تنگ ابوالحیات از مهمترین گلوگاه‌ها و کریدورهای ارتباطی کشور محسوب می‌شود .

وی با اشاره به حجم بالای تردد سالانه در این محور که اتصال دهنده استان‌های شمالی و جنوبی و جنوب غربی کشور محسوب می‌شود، گفت: عملیات احداث ۲۱ کیلومتر راه بزرگراهی چهار بانده، برای تسهیل و تسریع و ایمن سازی ارتباط جاده‌ای در این مسیر مراحل اجرایی را طی می‌کند .

خادمی با یادآوری اینکه این عملیات در قالب ۲ قطعه اجرایی شده است، گفت: اکنون این پروژه ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برابر گزارش‌ها و وضعیت کنونی، امیدواریم نیمه اول سال ۹۸ آماده بهره‌برداری باشد .

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از پیش بینی ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرا و تکمیل این پروژه مهم راهسازی خبر داد .

خادمی همچنین در خصوص تونل محرم در مسیر ارتباطی کازرون به بوشهر نیز گفت: این پروژه توسط پیمانکار قبلی متوقف شده بود و از سه سال قبل با حضور پیمانکار جدید، آماده عملیاتی اجرایی شده است .

او ابراز امیدواری کرد که با تامین اعتبارات لازم، عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز شود و گفت: مشکل اصلی منابع اعتباری است، امیدواریم که با همکاری مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس، منابع اعتباری لازم تامین و به شکل مناسبی تزریق شود .

خادمی در خصوص پیش بینی تامین و تخصیص اعتبار به پروژه تونل محرم، وضعیت اعتباری کشور را خاص توصیف و خاطرنشان کرد که طی ۲۵ سال گذشته شرایط کنونی از سخت‌ترین شرایط ممکن محسوب می‌شود که قطعا روی پروژه‌های عمرانی نیز تاثیر گذار است .

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار داریم که شرایط موجود را مردم درک کنند و متناسب با شرایط ما نیز سعی می‌کنیم با توجه به مطالبات مردمی، پروژه‌های مهم نظیر تونل محرم را نیز با برنامه ریزی مناسبی دنبال کنیم .

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور ابراز امیدواری کرد که طی ماه‌های باقیمانده از امسال و در سال جدید شاهد شرایط اعتباری بهتری برای پروژه‌هایی نظیر تونل محرم و محور کازرون بوشهر باشیم .

به گزارش ایسنا، خادمی در بخشی از این گفت و گو یادآور شد که هدف از سفرش به فارس و کهگیلویه و بویراحمد، بازدید از از پروژه‌های راهسازی این استان‌ها است .

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمام پیمانکاران در پروژه‌های راهسازی استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد فعالند، تاکید کرد که دولت بر توسعه و تکمیل محورهای ارتباطی این استان‌ها به دلیل تکمیل ارتباط شرقی غربی و شمالی جنوبی اهتمام ویژه‌ای داشته و دارد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات