دومین دوره اردوهای آموزشی

دومین دوره اردوهای آموزشی

اردوهای آموزشی عملیاتی دوام ثامن
" داوطلب واکنش اضطراری محلات مشهد "


دومین دوره اردوهای آموزشی دوام ثامن با هدف افزایش دانش و مهارت، توانمندسازی و عملیاتی نمودن آموزش های دوامیان مشهد در سه روز از تابستان ۹۷ در سایت تخصصی آموزشی هلال احمر خراسان رضوی برگزار گردید.
در این اردوها که با شعار" ایمنی، آمادگی، امید و آرامش " برگزار گردید۴۵۰ نفراز منتخبین دوام ثامن از مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد حضور داشته و در فعالیتی یک روزه، کارتیمی، تعامل وارتباط موثر باهم و مسئولیت پذیری را در کنار آموزش های مرتبط با امداد وایمنی تمرین و تجربه کردند.
این اردوها در تاریخ های ۱۲، ۱۹ و ۲۶ مرداد ماه برگزار و در آن اعضای دعوت شده در شش گروه ۲۵ نفره و در دو بخش آقایان و بانوان، در شش کارگاه مرتبط با اهداف دوام ثامن شامل :

 1. تریاژ و ارزیابی علائم حیاتی مصدوم
 2. خونریزی، آتل بندی و پانسمان
 3. احیاء قلبی ریوی(cpr) و خفگی
 4. ابزارشناسی، ابزارسازی و حمل مصدوم
 5. چادرزنی و اردوگاه
 6. اصول کارتیمی در بحران

حضورپیدا کرده و در پایان روز با هدف ایجاد فضایی با نشاط و عملیاتی نمودن آموزش ها، تیم ها در فضایی دوستانه ورقابتی آموخته های خود را به نمایش گذاشتند و تیم منتخب پس از معرفی به رسم یادبود هدیه ای را دریافت نمود.
مخاطبین دعوت شده این اردوها ، اعضای آموزش دیده ای بودند که در دوره های مقدماتی طرح شرکت و در آزمون پایانی نمره قبولی را دریافت نمودند.
برگزاری این چنین دوره های آموزشی، فرصت بسیار مناسبی است برای تعامل بین گروه های دوام در مناطق مختلف و ایجاد نشاط و امید بین جوانان علاقمند، تا بتوانند در یک فضای سالم فرهنگ خدمت به مردم را تمرین نموده و برای شرایط سخت پس از بحران و لزوم امدادرسانی به شهروندان، آمادگی لازم را کسب نمایند.
در پایان به نفرات شرکت کننده در این اردوها گواهینامه حضور در دوره اهدا گردید.

لینک اصل خبر در سایت مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد

  منبع خبر

  مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد

  مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد

  مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد یک سازمان دولتی در شهر مشهد می باشد

   نظرات