مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با صدا و سیمای مرکز بوشهر گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر فرهاد قلی نژاد به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز بوشهر دعوت شد و در برنامه  ی تلویزیونی "گفتگو" حضور یافت .

وی  در بخشی از این گفتگو با اشاره به حضور صنایع در استان بوشهر بر اجرای قوانین موجود حفاظت محیط زیست تاکید کرد و در ادامه گفت:  درجهت کنترل و جلوگیری آلودگی هوا که دغدغه همیشگی مردم است تمهیداتی اندیشیده شده و  در جهت به روز شدن تجهیزات برای مدیریت کردن پسماند ها و متناسب سازی آنها با استاندارد های محیط زیستی اقدامات موثری اجرایی  می شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن تاکید بر اهمیت و لزوم فرهنگسازی و آموزش مسائل محیط زیستی به اصل پنجاهم قانون اساسی اشاره کرد و افزود:

محیط زیست سالم لازمه حیات اجتماعی روبه رشد نسلهای انسانی است و در جمهوری اسلامی ایران حفظ محیط زیست وظیفه عموم اشخاص حقیقی و حقوقی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد هرگونه آلودگی در محیط زیست،‌طبیعی، انسان ساخت واجتماعی ممنوع و قابل پیگیری است اظهار داشت : تخریب غیرقابل جبران محیط زیست، هر نوع فعالیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی همراه با آلودگی محیط زیست و هر نوع فعالیت همراه با تخریب غیرقابل جبران محیط زیست ممنوع است.

فرهاد قلی نژاد تشریح کرد:

در جمهوری اسلامی ایران آگاه سازی و آموزش مستمر اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه مباحث محیط زیست به عنوان پیش نیاز حفاظت از عرصه های زیست محیطی لازم است.

وی افزود: زمینه‌سازی برای حیات اجتماعی رو به رشد نسلهای پیاپی از طریق پاک نگهداشتن و پاکسازی محیط زیست وظیفه نظام، برنامه‌ریزان و مجریان برنامه‌ها و فعالیتهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و لازمه تحقق این اصل، فعالیت سازمان یافته بین بخشی برای پیاده‌سازی موارد فوق و  تدوین استانداردها و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی و پاسخگویی به مراجعان فرانسلی، فرابخشی و فرامرزی دراین زمینه با محوریت یک دستگاه حاکمیتی می باشد.

وی در پایان تاکید کرد که در مسیر رسیدن به توسعه پایدار همت همگانی لازم است.

برنامه گفتگو  شنبه دوشنبه و چهارشنبه  ساعت ۱۹:۳۰ پخش می شود ،سعید بردستانی تهیه کننده  و محسن عمادی  این برنامه را اجرا می کند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات