نیروی انسانی متخصص نقش موثری در پیشبرد اهداف مجموعه مدیریت شهری دارد

نیروی انسانی متخصص نقش موثری در پیشبرد اهداف مجموعه مدیریت شهری دارد


جلسه شورای برنامه‌ریزی صبح دوشنبه چهاردهم آبان‌ماه با حضور شهردار کرج، معاونین و مدیران مناطق و سازمان‌ها برگزار شد.

نحوه قرارداد پیمانکارانِ نگهداری فضای سبز در مناطق، ارایه گزارش عملکرد اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج و بررسی حضور نیروهای کیفی در اداره کنترل نظارت از موضوعات مطرح شده در جلسه شورای برنامه‌ریزی بود.

شهردار کرج در این نشست به حضور نیروهای متخصص در مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: منابع انسانی یکی از محوری‌ترین مسایل مدیریتی در جوامع پیشرفته به شمار می‌رود.

علی‌اصغر کمالی‌زاده استفاده از این منابع را بر مبنای شایستگی، تخصص، تعهد و تجربه ضروری دانست و ادامه داد: به کارگیری نیروی انسانی در پست‌های متناسب با تخصص افراد نقش موثری در پیشبرد اهداف مجموعه مدیریت شهری ایفا می‌کند.

وی با اشاره به آمار بالای کارکنان شهرداری کرج، اظهار کرد: با بررسی و نظارت دقیق نسبت به توزیع نیروی انسانی در حوزه‌های گوناگون می توان بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را کاهش داد‌ه و وظایف محوله را به بهترین شکل به اتمام رساند.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم توجه به آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند توسط مدیران مناطق و سازمان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: این آیین‌نامه به عنوان سند بالا‌دستی، چگونگی واگذاری مدیریت اجرایی پسماندها به اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی سرمایه‌گذاری در امور مدیریت پسماندها را متذکر شده است.

کمالی‌زاده با تاکید بر اینکه بندهای قانون مدیریت پسماند باید توسط مدیران با دقت مطالعه شود تا از بروز مشکلات احتمالی در انعقاد قرارداد با پیمانکاران جلوگیری شود، تصریح کرد: دپوی زباله و نخاله در سطح شهر تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.

وی با اشاره به آخرین وضعیت درآمدی شهرداری کرج، یادآور شد: به منظور افزایش درآمد در مناطق دهگانه شهرداری کرج جلسات کمیته درآمدی برگزار می‌شود که انتظار می رود مدیران از این فرصت استفاده کنند.

کمالی زاده مناطق دهگانه شهرداری کرج را به لحاظ ظرفیتی بالا دانست که باید از این امتیاز برای افزایش درآمد بهره برد، تاکید کرد: به لحاظ اقتصادی در شرایط سختی هستیم که باید با مدیریت صحیح از آن به سلامت عبور کنیم.

شهردار کرج به جایگاه مهم روابط‌عمومی در مجموعه مدیریت شهری نیز اشاره کرد و افزود: داشتن نگاه عادلانه به عملکرد رسانه‌ها یکی از وظایف روابط‌عمومی ها به شمار می رود.

این مسئول یادآور شد: گستردگی اقدامات شهرداری کرج به حدی است که می تواند بخش قابل توجهی از تولید محتوای اهالی رسانه را تامین کند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات