تکمیل تونل خوانسار در کش و قوس تامین اعتبار

تکمیل تونل خوانسار در کش و قوس تامین اعتبار

تکمیل تونل خوانسار در کش و قوس تامین اعتبار
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، حمیدرضا امیرخانی سرپرست اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان طی نشستی با حضور علی بختیار نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات حوزه راهسازی در شهرستان را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه نمودند.
احداث سازه تونل خوانسار به عنوان یکی از پروزه های راه وشهرسازی استان اصفهان از جمله پروژه هایی است که علیرغم داشتن پیشرفت بالای ۸۰ درصد بدلیل نبود اعتبارات مکفی چند ماهی است که ادامه عملیات احداث آن مسکوت مانده است.
عملیات حفاری این تونل بطول ۱۲۰۰ متر در سال ۹۲ شروع و در سال گذشته به اتمام رسید که در این باره حمیدرضا امیرخانی عنوان داشت: مصوبه هیات دولت جهت اجرا و تکمیل این پروژه اخذ گردیده لکن بدلیل ایراد قانونی هیات تطبیق مقررات مجلس با دولت در انتظار تامین اعتبارات لازم است .
امیرخانی اظهار داشت: در این پروژه تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که جهت اجراو تکمیل آن به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پیگیری نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و در مجموعه وزارت راه وشهرسازی پیگیر رفع ایرادات قانونی هستیم.
دیگر پروژه راهسازی در این شهرستان احداث باند دوم دامنه- خوانسار – گلپایگان – خمین بطول ۱۱۰ کیلومتر بود که تاکنون ۲۲ کیلومتر مسیر آماده و به بهره برداری رسیده و مابقی بطول ۱۰ کیلومتر در دست احداث است و زیر گذر سنگ سفید نیز در این محور احداث خواهد شد.
در ادامه این مسیر احداث کنار گذر خوانسار بطول ۱۹ کیلومتر و کمربندی گلپایگان بطول ۴۲ کیلومتر پس از آزادسازی در مرحله تامین اعتبار و انتخاب پیمانکار قرار خواهد گرفت که جمعا این محور با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است پروزه های یاد شده در این شهرستان در راستای کاهش تصادفات رخ به رخ ، کاهش زمان سفر و ایجاد ارتباط بین استانی ودر راستای احداث کریدور شرق به غرب کشور بسیار حائز اهمیت می باشد که امید است با ارائه راهکارهای لازم و با تامین اعتبارات در این زمینه هر چه سریعتر به بهره برداری برسند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات