تخلف های  ناایمن انشعابات توسط تعاونی های مسکن مهر آبشناسان جان ساکنین را تهدید می کند

تخلف های ناایمن انشعابات توسط تعاونی های مسکن مهر آبشناسان جان ساکنین را تهدید می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مهندس پرویز فیروز بیان کرد: مطابق قانون ساماندهی مسکن و آیین نامه های مربوطه وظیفه احداث و انتقال تاسیسات زیربنایی تا درب ساختمان بر عهده دستگاههای مربوطه از جمله ادارات آب , برق و گاز و ... می باشد.

وی ادامه داد: در سایت مذکور کلیه انشعابات تا درب ساختمان ها اجرا گردیده است اما تعاونی های مربوطه پس از تکمیل عملیات ساختمانی و اخذ تاییدیه از ناظران مربوطه از جمله ناظر ساختمانی, ناظر برق , ناظر گاز و ...می بایست از ادارات مربوطه درخواست انشعابات آب, برق, و گاز نمایند در صورتیکه برخی از این تعاونی های مسکن از جمله مهر ۱۲, ۱۸, ۳, ۲۱ , ۲۲ , ۳ منطقه ۱۱ و ... بدون اخذ تاییدیه های مربوطه و قبل از خرید و نصب انشعابات و کنتورهای مربوطه اقدام به اتصال غیرقانونی و خودسر انشعابات گاز با شلنگ آب و لوله های پی وی سی و یا انشعاب برق با سیم های غیر استاندارد به صورت مستقیم و از پشت کنتور نموده اند که بسیار پرخطر و ناایمن می باشد .

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه این اداره کل مطابق با وظیفه نظارت عالیه خود مراتب را طی مکاتبات متعدد به تعاونی های مربوطه , اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی, شرکت گاز , فرمانداری شهرستان رباط کریم و ... اعلام نموده است خاطرنشان کرد: با وجود مکاتبات متعدد در خصوص تخلف تعاونی های مذکور   و ناایمن بودن انشعابات به ادارات دستگاههای متولی متاسفانه همچنان شاهد ادامه تخلفات ناایمن از سوی تعاونی های مسکن مهر هستیم که می بایست اقدامات قاطع و قانونی مطابق ضوابط و مقررات توسط ادارات خدماتی مربوطه از جمله ادارات برق و گاز در این ارتباط به عمل آید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات