پنج هزار و ۵۱۱ پس لرزه در کرمانشاه به ثبت ر ...

پنج هزار و ۵۱۱ پس لرزه در کرمانشاه به ثبت ر ...

به گزارش مدیریت بحران شهرداری تبریز و به نقل از ایرنا؛ فرهاد فروزی گفت: از این تعداد پس لرزه ثبت شده ۲ هزار و ۸۱۵ مورد در سال ۹۷ و ۲ هزار و ۶۹۶ مورد نیز در سال ۹۶ به وقوع پیوسته است.
به گفته او ، از مجموع پس لرزه های ثبت شده، ۱۱ مورد بالای پنج ریشتر، ۱۰۷ مورد بین چهار تا پنج ریشتر، ۶۳۹ مورد بین سه تا چهار ریشتر و چهار هزار و ۷۵۴ مورد نیز کمتر از سه ریشتر بوده است.
وی تصریح کرد که در شهریور امسال در مجموع ۹۶۳ پس لرزه در استان به ثبت رسید که یک مورد آن ۵.۹ ریشتر شدت داشت و به این دلیل تعداد پس لرزه در این ماه بیشتر بود.
فروزی ، تعداد پس لرزه های ثبت شده در مهر امسال را ۲۸۴ مورد اعلام کرد و گفت: در آبان امسال نیز تاکنون ۹۶ پس لرزه به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه در یک سال اخیر یعنی از ۲۱ آبان سال ۹۶ تا امروز هر روز پس لرزه در استان بخصوص در سرپل ذهاب و ازگله داشته ایم، گفت: به طور میانگین روزانه بین هفت تا هشت پس لرزه در این مناطق ثبت شده است.
او با بیان اینکه هر چه از زمان وقوع زمین لرزه ۷.۳ ریشتری فاصله می گیریم از شدت و تعداد پس لرزه ها کمتر می شود، افزود: قبلا در طول شبانه روز چند مورد پس لرزه بالای سه ریشتر داشتیم که الان به ندرت بالای سه ریشتر ثبت می شود و این نشان می دهد از تعداد و شدت پس لرزه ها به تدریج کم می شود.
فروزی در ادامه با بیان اینکه شدت زلزله ۷.۳ ریشتری سال گذشته بسیار زیاد بود، گفت: وقوع پس لرزه های متعدد پس از این زلزله بزرگ طبیعی است و پیش بینی می شود تا یکسال دیگر این پس لرزه ها ادامه داشته باشد.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۹ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۸۷ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

لینک اصل خبر در سایت مدیریت بحران شهرداری تبریز

  منبع خبر

  مدیریت بحران شهرداری تبریز

  مدیریت بحران شهرداری تبریز

  مدیریت بحران شهرداری تبریز یک سازمان دولتی در شهر تبریز می باشد

   نظرات