کلیات طرح جامع مدیریت پسماند شهر اردبیل تصویب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: طرح جامع مدیریت پسماند شهر اردبیل در راستای حل مشکلات موجود در مدیریت پسماند اردبیل بوده و با اجرای این طرح مشکلات حاضر قابل حل خواهد بود.

محمد خداپرست افزود: در این طرح به موضوع اطلاع رسانی و آموزش شهروندان، تفکیک از مبدا، کاهش تولید زباله و بازیافت توجه جدی شده است.

خداپرست همچنین ضمن اشاره به مشکلات موجود در محل دفن پسماند شهرهای خلخال، بیله سوار و سرعین، از شهرداران این شهرها خواست تا در جهت رفع معارضات و موانع موجود برای محل های جدید دفن پسماند این شهرها اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در این جلسه با اشاره به اهمیت فوق العاده موضوع پسماند استان گفت: وضعیت مدیریت پسماند در استان رضایت بخش نیست و تلاش می شود از طریق برگزاری جلسات منظم و مستمر در شهرستان های مختلف بحث مدیریت پسماند پیگیری شود.

امامی یگانه افزود: در ۳ نقطه مرکز، شمال و جنوب استان یعنی شهرستان اردبیل، پارس آباد و خلخال طرح جامع مدیریت پسماند اجرا خواهد شد که در مرحله اول این طرح در اردبیل اجرایی می شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات