دیدارنماینده بویراحمد و دنا درمجلس شورای اسلامی با مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد- صبح بیستمین روز از آبانماه ۹۷ حاج غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل حفاظت محیط زیست استان با محسن جعفری نژاد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در محل دفتر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صورت گرفت حاج زارعی  نماینده مردم بویراحمد و دناگفت : محیط زیست دستگاهی انسان محور است . کار در آن عشق می خواهد زیرا خدمت در شرایط توپوگرافی و سخت دنا مستلزم داشتن عرق محیط زیستی و حس مسئولیت پذیری نسبت به مردم و آینده گان است.

عضو کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت محیط زیست از دیدگاه های دینی و علمی بر لزوم جدیت بیشتر در حفظ و نگهداری از عرصه های طبیعی و ملی تاکید کرد.

زارعی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای محیط زیستی صورت گرفته در سطح استان، برخورد قاطع با متخلفین در حوزه های مختلف بخصوص شکار و صید , تخریب و تصرف  به منابع ملی را خواستار شد و گفت: خوشبختانه با حضور جعفری نژاد که بصورت تخصصی و علمی با ایجاد سیستمی یکپارچه و متحد  پیگیر کارهای محیط زیستی است , بار مسئولیتی ما درحوزه محیط زیست استان بسیار سبک شده است.

در این دیدار محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن خیر مقدم به نماینده مردم بویراحمد و دنا درمجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد اداره کل محیط زیست در حوزه های مختلف ارائه کرد.

جعفری نژاد در این دیدار ظرفیت دنا را بین المللی دانست و گفت: برای نخستین بار پیشنهاد تخصیص ردیف بودجه ای ملی به دنا , همراه با طرح تکمیلی ارائه نموده ایم  و در مرکز به جد پیگیر موضوعیم و انتظار همکاری در استان را داریم که حاج زارعی قول مساعد داد و گفت : اگر سازمان حفاظت محیط زیست جواب مثبتی دهد من هم از طریق برنامه و بودجه استان قول مساعدت و همکاری لازم می دهم .
جعفری نژاد بودجه مح
ی ط زیست را ناچیز و ضعیف برشمرد و همکاری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را در راستای رفع مشکلات زیست محیطی استان ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد، با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در کمیسیونهای مختلف مجلس،اقدامات موثر و مفیدی جهت صیانت هرچه بهتر از محیط زیست استان صورت بگیرد.

موضوع مدیریت پسماند ، تنوع زیستی , مناطق حفاظت شده و پارک ملی دنا و تاکید بر تخصیص حق آبه زیست محیطی نیز از دیگر مباحث مطرح شده توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این جلسه بود. لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات