آمادگی زمستانی شهر

پیشگیری لازمه هر اقدامی است و با برنامه‌ریزی و پیشگیری در هر کاری می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد و خطرات احتمالی را کاهش داد. شهرداری مبارکه نیز با همین نگاه وارد فصل های سرد سال شده وبا برنامه ریزی منسجم و تدابیر لازم به استقبال سرما رفت .

هر ساله در آستانه ورود به فصل سرما تدابیر و هماهنگی ها در مجموعه شهرداری مبارکه صورت می گیرد تا خدمات مناسبی را به شهروندان ارایه دهند . امسال نیز مدیریت شهری مبارکه ضمن بازنگری امکاناتی که سالیان قبل در این حوزه بکارگیری شده ، نسبت به مرتفع نمودن کمبودها و رفع مسائل و مشکلات، برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان اقدام نمود .

با شروع فصل پاییز و در آستانه استقبال از فصل زمستان  فعالیتهای شهرداری در حوزه های فضای سبز،عمران و خدمات شهری شکل تازه ایی به خود گرفت. مهندس تاکی معاونت خدمات شهری شهرداری مبارکه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مبارکه نیوز  با اشاره به فعالیت حوزه این معاونت و اقدامات در نظر گرفته شده برای فصل پاییز و استقبال از فصل زمستان؛ در سطح شهر اظهارداشت: پیگیری و نظارت بر رفع نازیبائیهای سطح شهر با اولویت معابر اصلی، جمع آوری و حمل کلیه ضایعات ، خاک ونخاله در سطح شهر، پاکسازی و تخلیه جویها،‌ کانالها، پلهای عرضی معابر و همچنین تسطیح و شن ریزی معابر خاکی از جمله این اقدامات می باشد.

معاونت خدمات شهری افزود: پیگیری و نظارت بر نظافت ایستگاههای اتوبوس، شستشوی معابر،جداول، سطل های زباله و غیره با اولویت معابر اصلی، برنامه ریزی و هماهنگی اعزام ماشین آلات جهت پاکسازی مسیرهای ورودی شهر، امحاء پوسترها، نوشته ها و آثار تبلیغاتی، پرده ها از سطح معابر و خیابانها، تامین کسری سطل های زباله،  مرمت و رفع نقص مبلمان شهری، تعمییر و نگهداری سیستم روشنائی و مسائل ایمنی آنها، شستشوی تابلوهای معابر، راهنمائی رانندگی و علائم هشدار دهنده، رفع سد معبر در کلیه معابر و ‌میادین از وجود وسائل، ابزار و غیره، پیش بینی کلیه مسائل ایمنی و دفع خطر کلیه بناها ،‌دیوارها، چاهها و اماکن و تاسیساتی از جمله تابلوهای برق، عمودهای روشنائی غیره از جمله اقدامات انجام شده و درحال انجام حوزه معاونت خدمات شهری در این فصل است .

وی آمادگی لازم برای شرایط خاص را ضروری دانست و اظهار کرد : پیش بینی در خصوص بارش ها در فصل پاییز و زمستان انجام شد و نقاطی که احتمال آب گرفتگی وجود داشت شناسایی و توسط واحد امانی نسبت به ایجاد مسیر های هدایت آب های سطحی جهت جلوگیری از هرگونه آبگرفتگی اقدام گردید از جمله این اقدامات می توان به احداث کانال در میدان حضرت ولیعصر (عج) ، خیابان رازی در محله صفائیه و اصلاح جوی های خیابان مشتاق و میدان شهدای قاصر در خیابان هفده شهریور اشاره کرد .

مهندس تاکی با بیان اینکه مدیریت ستاد بحران بر عهده شهرداری است عنوان کرد : تامین امنیت، آرامش روحی و روانی شهروندان در بحران یکی از تکالیف مهم این ستاد است و با مدیریت و برنامه ریزی صحیح می توان آمادگی و مواجهه با بحران را در اولویت کارها قرار داد . اتخاذ نگاه علمی و درست در کنار واقع بینی همراه با اندیشیدن و تمهیدات لازم از ضروریات مدیریت بحران است و تامین امنیت از اولویت هاست که باید در این زمینه تمرینات و تمهیدات گسترده ای صورت پذیرد که خوشبختانه مدیریت شهری مبارکه جلسات متعدد تشکیل و برنامه ریزی های لازم صورت پذیرفت و اقدامات لازم برای تجهیز و آموزش نیروها صورت پذیرفت. از جمله دوره های آموزشی ، برگزاری کلاس آوار برداری جهت پرسنل واحد نقلیه بود.

سازمان سیما ، منظر و فضای سبزشهری  شهرداری مبارکه نیز با کشت گونه های متناسب فصل به استقبال فصل سرما رفت .

مهندس رئیسی مدیرعامل سازمان سیما ، منظر و فضای سبزشهری شهرداری مبارکه بیان داشت : تهیه گل بنفشه و گلهای متناسب با فصل سرما و کشت در عرصه های فضای سبز، رسیدگی به وضعیت پارکها و بیشه سرارود، برنامه ریزی و اجرای طرحهای زیباسازی و گل آرایی در پارکها و معابر شهری ، لایروبی رفیوژها، انجام عملیات به زراعی و اصلاح خاک به منظور افزایش نگهداری آب و خاک و بالا بردن کیفیت خاک، جمع آوری بذر و قلمه گونه های گیاهی مقاوم از سطح شهر جهت تکثیر در نهالستان، پیگیری ادامه پروژه اجرای آبیاری قطره ای، آموزش کارگران و کارشناسان در زمینه مصرف مناسب آب، حضورگیاه پزشک سازمان در کلینیک گیاه پزشکی فرهنگسرای غدیر و حذف تدریجی برگ نو، چمن و غیره از اقدامات این سازمان در روز های پاییز خواهد بود .

وی در ادامه بیان کرد: از دیگر برنامه های ویژه پاییز وزمستان می توان به ایجاد چالکود درختان جهت تقویت آنها و هرس درختان با توجه به شروع خواب زمستانی (در صورت نیاز) ، برای اولین بار شروع عملیات ضد عفونی تنه درختان به منظور جلوگیری از قارچ ها و عوامل بیماری زا و همچنین پیگیری تامین اعتبار جهت کشت درختان متناسب با اقلیم منطقه در عرصه های فضای سبز اشاره کرد.

مهندس رئیسی یکی از دیگر اقدامات این سازمان در این فصول را مبارزه با آفات گیاهی و نباتی عنوان کرد و بیان داشت : این عملیات با اولویت محورهای شناسایی شده انجام خواهد گرفت . در برخی از نقاط انجام سربرداری درختان نارون آلوده به آفت چوبخوار که در دهه اخیر دچار خسارت و آسیب فراوان گردیده اند در دستور کار قرار دارد. مبارزه با آفات به صورت مکانیکی و در برخی از نقاط به صورت سم پاشی با رعایت نکات ایمنی و زیست محیطی توسط دستگاه توربولاینر و دستی نیز انجام خواهد شد.

مهندس بهشتی نژاد معاونت عمران شهرداری مبارکه نیز از آمادگی این معاونت برای فصول سرما خبر داد و گفت : با توجه به شروع فصل سرما و پیگیری شهروندان ، آسفالت ، لکه گیری و مرمت خیابانهای و کوچه های سطح شهر و محلات در دستور کار این معاونت قرار گرفت و برنامه ریزی ها و اولویت بندی های لازم انجام شد .

وی  با اعلام این خبر گفت : عملیات روکش آسفالت  و لکه گیری معابر اصلی و فرعی سطح شهر با هدف مناسب سازی سطح کوچه ها ، خیابان ها و رفع مشکلات  تردد عبور و مرور آغاز و همچنان ادامه دارد .

مهندس بهشتی نژاد به اشاره به اقدامات عمرانی در حوزه مدیریت بحران اظهار کرد : حفظ جان و مال مردم در مقابل سیل های احتمالی از اولویت ها وطرح های اساسی وزیر بنایی شهرداری است. عملیات لاشه چینی مسیر سیل بلوار شهدای طاهری در راستای پیش بینی مواقع ضروری و هدایت سیلاب در حال اجرا است .

 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
لینک اصل خبر در سایت شهرداری مبارکه

  منبع خبر

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه یک شهرداری در شهر مبارکه می باشد

   نظرات