صدور «باربرگ» الکترونیک برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن  الزامی است

صدور «باربرگ» الکترونیک برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن الزامی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حدیقه جوانی گفت: از تاریخ بیستم آبان ماه صدور سند حمل و نقل بار الکترونیک «باربرگ» به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای تمامی ناوگان‌های باری با ظرفیت بالای ۱۰ تن الزامی بوده و تخصیص سهمیه سوخت این ناوگان براساس باربرگ‌های صادر شده خواهد بود.
وی با بیان اینکه جهت صدور سند حمل الکترونیک «باربرگ»، ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان در سامانه utcms.ir ضروری  است، افزود: جهت صدور «باربرگ»، دریافت پروانه فعالیت برای ناوگان اجباری است، از این رو کلیه ناوگان و رانندگان باید ابتدا در این سامانه ثبت‌نام کنند و سپس برای دریافت پروانه فعالیت (برای ناوگان) و پروانه اشتغال (برای رانندگان) اقدام کنند. دریافت پروانه اشتغال برای رانندگان تا پایان دی ماه ۹۷ اختیاری است و تنها ثبت نام رانندگان در این سامانه برای صدور «باربرگ» کافی خواهد بود.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری شیراز تاکید کرد: رانندگان خودروهای باری و شرکت‌های باربری باید به این نکته توجه داشته باشند که سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری مرجع صدور پروانه های فعالیت و اشتغال است.
حدیقه جوانی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت نفت، خاطرنشان کرد: مقرر شده است از ابتدای آذرماه امسال، سهمیه پایه سوخت این خودروها به صورت گام به گام کاهش و منطبق بر عملکرد و بر اساس باربرگ تخصیص یابد و از بهمن ماه سوخت ناوگان بدون باربرگ قطع می شود.
رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری شیراز در خصوص باربرگ الکترونیک گفت: باربرگ مجوزی است در بستر الکترونیک که نشان‌دهنده زمان بارگیری، مبداء- مقصد بار، وزن بار، مالک بار و دیگر مشخصات بار بوده و دارای یک شناسه یکتا در کل کشور است و به ازاء هر حمل ‌و نقل بار در ازاء درخواست شرکت‏های حمل یا رانندگان و سایر مراجع ذیصلاح از طریق سامانه حمل بار درون‌شهری به عنوان مجوز حمل صادر می‏شود. با توجه به ضوابط تعیین شده توسط وزارت کشور تنها ناوگانی اجازه دریافت باربرگ دارند که پیش از این نسبت به اخذ پروانه فعالیت خود از سازمان های حمل و نقل بار درون شهری شهرداری ها اقدام نموده باشند.
بر اساس این گزارش، پس از اجرای طرح ملی ساماندهی فعالان حمل و نقل عمومی نفت، گاز سوز درون شهری و تخصیص سهمیه سوخت از بهمن ماه ۱۳۹۵ با همکاری وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی و دستیابی به اهداف مدنظر، زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه‌ای (باربرگ)، آماده بهره برداری و سامانه مربوطه از۲۰ آبان ماه امسال راه اندازی شده است. طرح صدور باربرگ الکترونیک بر اساس مطالعات انجام شده روی تجربیات موفق سایر کشورهای دنیا و ارائه راهکارهای بومی مطابق با شرایط کشور تدوین و به مرحله بهره برداری رسیده است. بر اساس این طرح از ۲۰ آبان، تمام رانندگان خودروهای عمومی نفت گاز سوز فعال در سراسر شهرهای کشور با ظرفیت بالای۱۰ تن، موظف هستند به‌ ازای هر حمل بار در سطح شهر، اقدام به دریافت باربرگ کنند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات