پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه ای که ۲۷ سال در یاسوج معطل مانده بود/ پیشرفت چشمگیر پل چهارم در یکسال/ یاسوج کارگاه پروژه های عمرانی و مواصلاتی

پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه ای که ۲۷ سال در یاسوج معطل مانده بود/ پیشرفت چشمگیر پل چهارم در یکسال/ یاسوج کارگاه پروژه های عمرانی و مواصلاتی

شهردار یاسوج در برنامه تلویزیونی «شویل دنا» به تشریح برخی از اقدامات عمرانی در شهر یاسوج پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، دکتر نستهن مقدم بیان کرد: نگاه ویژه شورای پنجم و شهرداری یاسوج به بخش عمرانی و زیر ساخت ها بوده است که خوشبختانه طی یک سال و یک ماه گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

مقدم عمده ترین عملکرد شهرداری یاسوج در سال گذشته را به پروژه های مواصلاتی دانست و عنوان کرد : محور مواصلاتی ۴۵ متری بن سنجان، شرف آباد ، دولت آباد و زیرتل و اتصال آن به پل سوم بشار  که ۲۷ سال پیش مصوب شده بود تاکنون  بنا به دلایلی نامعلوم موفق به اجرای آن نشدند.

وی اضافه کرد : در ۵ فروردین سال جاری کلنگ زنی این محور مواصلاتی انجام شد که به لطف خداوند در این بازه زمانی کوتاه مدت تقریبا ۵۰ درصد از مسیر را با  تعامل مردم بازگشایی شده است.

شهردار یاسوج اعتبار این معبر ۵ کیلومتری که بزرگترین خیابان شهر یاسوج است را ۳۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با وجود اعتبار بالا  جهت این پروژه شیرینی ارتقاء کلاس شهری را در این پروژه شاهد خواهیم بود .

نستهن مقدم خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه بار ترافیک شهری از مرکز شهر به جنوب یاسوج انتقال داده خواهد شد .

مقدم در ادامه به پروژه مهم پل چهارم بشار اشاره کرد و بیان داشت:  این پروژه اگرچه در سال ۹۴ شروع شد اما بدلیل مشکلات مالی  و مشکلاتی که در سیستم اجرایی بوجود آمد، حدود یکسال تعطیل بود و طی سه سال تنها  ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که از سال پیش شهرداری عزم خود را جزم کرد و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همت پیمانکار محترم این پروژه جهاد نصر اصفهان قریب به  ۶۰ درصد در یکسال گذشته پیشرفت داشته و هم اکنون به پیشرفت ۹۰ درصدی رسیده است.

وی ادامه داد : همه تیرهای بتونی اجرا شده و آماده کارگزاری است که ورودی و خروجی بلوار رجا را شامل خواهد شد و در آینده نزدیک کلنگ زنی می شود و نیز اتصال پل چهارم به منطقه سروک و ادامه به نجف آباد را با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان نیز هفته گذشته کلنگ زنی شد.

شهردار یاسوج در ارتباط با زمان بهره برداری این پروژه عنوان کرد: پروژه پل چهارم از پروژه های اقتصاد مقاومتی است که بنا است پروژه های اقتصاد مقاومتی تا پایان سال به بهره برداری برسند که همه تلاش خود را برای به سرانجام رساندن این پروژه انجام خواهیم داد .

شهردار یاسوج  تصریح کرد: پروژه پل چهارم از پیشرفت خیلی خوب و مثال زذنی برخوردار بوده است که سهولت تردد به بیمارستان امام سجاد، جنوب شهر یاسوج و روان سازی شهر یاسوج از مهمترین خصوصیات پل چهارم بشار است.

نستهن مقدم افزود: از دیگر خصوصیات مهم این پل می توان به بحث پدافند غیرعامل اشاره کرد که اگر مشکلی پیش می آمد شهر قفل می شد که با افتتاح پل سوم و در آینده نزدیک پل چهارم یاسوج از تنگا خارج خواهد شد.

شهردار یاسوج گفت : پروژه پل سوم بسیار حیاتی است که عدم هماهنگی بین  شهرداری راه شهرسازی و پلیس راه بود که در زمینه علائم هشدار دهنده در اسرع وقت با هماهنگی های صورت گرفته اقدامات صورت خواهد گرفت.

نستهن مقدم  به طرح جامعه ترافیک شهری یاسوج اشاره کرد و افزود: این طرح شده و مطالعات این طرح تا پایان آبانماه انجام شده است که قابلیت این را دارد که تا بیست سال آینده  رفع مشکلات ترافیکی پیش بینی شده است .

مقدم با اعلام اینکه از این به بعد پل های ساخته شده در شهر یاسوج برقی خواهند بود، بیان کرد : پروژه ۲۰ متری شهرک جوشکاران طرح بسیار خوبی برای کاهش بار ترافیکی شهر یاسوج ظرف یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: معبر شهرک جوشکاران با عرض ۲۰ متر و به طول ۷۰۰ متر با اتصال شهرک جوشکاران و شرف آباد به کمربندی امامزاده مختار (ع) نقش مهمی در کاهش بار ترافیک و توسعه متوازن شهر یاسوج خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به پروژه روشنایی پارک جنگلی که ابتدای امسال به بهره برداری رسید، گفت :مکان ناامن پارک جنگلی با ایجاد روشنایی در این محل به جایگاه امن و دل انگیز برای شهروندان و مهمانان عزیز تبدیل شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات