از ۵۲ شهر استان ۳۶ شهر دارای طرح جامع است

از ۵۲ شهر استان ۳۶ شهر دارای طرح جامع است

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: از ۵۲  شهر این استان ۳۶ شهر  دارای طرح جامع است، که در این میان ۲۷  شهر علاوه بر طرح جامع، طرح تفصیلی دارند و ۶ شهر در حال تهیه طرح تفصیلی مجدد می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان ، خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان افزود:از  ۱۶ شهر  بدون طرح جامع و تفصیلی، ۶  شهر دارای طرح هادی شهری و ۳  شهر نیز در فرایند اجرای طرح هادی شهری قرار دارند.


وی، از اجرای طرح جامع تجدید نظر در ۲ شهر رودسر و آستارا و ۵ طرح تفصیلی تجدید نظر خبر داد و گفت: امید است مسئولان مرتبط در تسریع انجام فرآیند تهیه و تصویب طرح جامع و تفصیلی شهرهای دارای شرایط، همکاری و تامل را با این اداره کل داشته باشند.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : با توجه به ارزشمند بودن زمین و اراضی کشاورزی در استان گیلان که ثروت ملی محسوب می گردد از اینرو تهیه طرح های جامع و تفصیلی با نگاه مدیریت خردمندانه سرزمین از اهمیت بسزا برخوردار است از این رو ایجاد تعادل در شهر در فضا های سکونت ، کار ، فعالیت و تفریح و... به منظور انسجام بخشی و ارتقاء زندگی کارآمدی و قانونمند کردن ساخت و ساز در شهر با توجه به جمعیت هر شهر ،  نحوه پراکنش جمعیت و استفاده بهینه از عرصه ها به جهت تامین کاربری های عمومی ( سبز ، آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، سایر تاسیسات عمومی ، حمل و نقل و ... ) در طرح های جامع و تفصیلی و ضوابط مربوطه لحاظ می گردد.

انشاء  در پایان گفت: توسعه پذیری، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکن، صنعت، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری از دیگر مزایای طرح جامع و تفصیلی است.

گفتنی است ، استان گیلان  با جمعیتی افزون بر  ۲۵۳۰۹۶۹  نفر دارای ۵۲  شهر و بیش از ۲۵۰۰  روستا و آبادی است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

  منبع خبر

  اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

  اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان یک سازمان دولتی می باشد

   نظرات