سرمایه گذاری، راهی برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری ها

سرمایه گذاری، راهی برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری ها

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ در آغاز این جلسه که با حضور اعضا کمیسیون سرمایه گذاری و  و مدیران ارشد منطقه برگزار شد رییس کمیسیون سرمایه گذاری و فضای کسب و کار سرمایه گذار را به عنوان ابزار کلیدی برای ایجاد در آمد پایدار برای شهرداری ها دانست.
غلامحسین مسعودی ریحان افزود: درصد قابل توجهی از درآمد شهرداری ها از طریق فروش تراکم و صدور پروانه ساخت حاصل شده  و در دوره های رکود  مانند هم اکنون این درآمد به کمترین حالت خود می رسد.
وی با اشاره به اینکه دستیابی به منابع مالی پایدار برای تامین هزینه های جاری و عمرانی شهر، از مهم ترین عوامل توسعه هر  شهری است گفت: به منظور جذب منابع مالی و اعتباری بخش خصوصی و غیر خصوصی و بهبود امور سرمایه گذاری و مشارکت و بهینه سازی چرخه اجرائی آن تعیین دستور العمل های مشخص جهت  هماهنگی و ایجاد زمینه مناسب  برای جذب سرمایه گذار از اقدمات ضروری مدیریت های سرمایه گذارهای مناطق است.
سعید نیکو خصلت نیز در ادامه سخنان رییس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز افزود:  ایجاد الگوی مناسب برای منابع مالی و جذب این منابع از طریق  تقویت کمیسیون های سرمایه گذاری شواری اسلامی شهر تبریز برای جلب هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین اجرای آیین نامه های اجرایی شهرداری ها برای اعطای معافیت های مالیاتی و تشویق ایشان برای سرمایه گذاری در مکان های مناسب محقق می شود.
وی عدم موفقیت شهرداری ها در جهت جذب منابع مالی قابل وصول و برنامه ریزی های مقطعی را عامل ایجاد وابستگی بیش از حد این نهاد به درآمدهای ناپایدار دانست و گفت: این  مهم مدیریت شهری را در رسیدن به توسعه پایدار شهری با چالش های بسیاری مواجه کرده است.
در ادامه این جلسه شهردار منطقه یک با برشماری مشکلات موجود بر سر جذب سرمایه گذار در منطقه مذکور، گزارشی از عملکرد مدیریت سرمایه گذاری منطقه یک پرداخت.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر تبریز

    منبع خبر

    شورای شهر تبریز

    شورای شهر تبریز یک شورای شهر در شهر تبریز می باشد

      نظرات