احداث اولین نیروگاه خورشیدی مجموعه مدیریت شهری کرج در سازمان آرامستان ها

احداث اولین نیروگاه خورشیدی مجموعه مدیریت شهری کرج در سازمان آرامستان ها

حمیدرضا عسگری، اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه شورای اسلامی شهر و شهردار کرج و در راستای عمل به مصوبه هیات وزیران در خصوص تامین ۲۰ درصد برق مصرفی از انرژی های تجدید پذیر، سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج اقدام به احداث نیروگاه خورشیدیِ مقیاس کوچک کرده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: از جمله اهداف احداث نیروگاه می توان به کاربردن انرژی های تجدید پذیر، کاهش انتشار آلاینده ها، ترویج فرهنگ استفاده از انرژی های تجدید پذیر و کاهش هزینه های ناشی از مصرف سوخت فسیلی در قالب استفاده بهینه از فضای سقف پارکینگ خودرو اشاره کرد.

وی ظرفیت این نیروگاه را ۲۰ کیلووات و متصل به شبکه ذکر کرد و افزود: برای راه اندازی این نیروگاه از ۷۰ پنل ۲۸۰ وات خورشیدی، تولید ملی استفاده شده است که سالانه حدود ۳۵ مگاوات ساعت برق  تولید شده و این مقدار برق منجر به کاهش انتشار حدود ۲۵ تن دی اکسید کربن می شود.

عسگری اضافه کرد: با عنایت به الگوی بالای تابش آفتاب و پتانسیل بهشت سکینه (س) که منتج به تولید قابل توجه برق می شود، این سازمان آمادگی احداث نیروگاه خورشیدی در مقیاس بزرگتر را دارد که در صورت اختصاص ردیف اعتباری این مهم نیز محقق خواهد شد.

به گفته رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج این پروژه در حال حاضر به صورت موقت بهره برداری شده و بزودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات