استفاده از تجربیات اساتید دانشگاهی چین در حل مشکلات ترافیک و زیست ...

استفاده از تجربیات اساتید دانشگاهی چین در حل مشکلات ترافیک و زیست ...

استفاده از تجربیات اساتید دانشگاهی چین در حل مشکلات ترافیک و زیست محیطی مشهد/درهای مدیریت شهری مشهد به روی همه نخبگان باز است

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد از آمادگی مدیریت شهری مشهد برای افزایش تعاملات و استفاده از تجربیات علمی و مطالعاتی اساتید دانشگاهی چین برای حل مشکلاتی چون ترافیک، آلودگی هوا و زیست محیطی در مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی در دیدار با اساتید ایران شناس شهر شی اَن چین که با همراهی مدیران شهری و همچنین اساتید زبان فارسی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار داشت: فرصت خوبی مهیا شد تا در این نشست به هم‌اندیشی با اساتید ایران شناس چینی بپردازیم. در مجموعه مدیریت شهری مشهد که با رویکردی مبتنی بر هویت ایرانی و اسلامی، برنامه‌های خود را در حال اجرا دارد ظرفیت‌های زیادی برای همکاری مشترک با شهرهای مختلف در کشورهای متعدد وجود دارد.
وی افزود: ما در کنار اینکه نقاط افتراق و تفاوت‌هایی با مردم کشورهای مختلف داریم باید به دنبال نقاط اشتراک با همنوعانمان در اقصی نقاط جهان باشیم. حوزه تمدنی چین و ایران از دیر باز که حوزه تمدنی شرق گفته می‌شود جزء حوزه‌های تمدنی قدیمی و ثاثیرگذار در دنیا بوده‌اند و هر چند در تقسیمات سیاسی و جغرافیایی، ما را شرق میانه و چین را شرق دور می‌دانند اما از قدیم، اشتراکات زیادی بین این دو تمدن وجود داشته است.
اصولی خاطرنشان ساخت: این تقسیمات و دور شدن‌ها باعث شده است تا گاها از ظرفیت‌هایی که می‌توانیم از آنها برای ساختن جهانی مطلوبتر استفاده کنیم دور شویم لذا تاکید داریم نقاط اشتراک خودمان را در حوزه بین الملل شناخته و در جهت تقویت آن گام برداریم.
وی بیان کرد: این نشست می‌تواند مقدمه و نقطه عطفی برای شناخت مشترکات این دو نقطه تمدنی و پیدا کردن راه حل‌های مشکلات بشری که بسیاری از این مشکلات در جوامع بشری مشترک است، در هر دو کشور باشد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد ادامه داد: امروز ما در مدیریت شهری مشهد معتقدیم که باید از کمک اساتید و نخبگان بهره ببریم لذا درهای مدیریت شهری را به روی همه باز گذاشته‌ایم همین رویکرد را هم می‌توانیم برای استفاده از ظرفیت‌های علمی و استفاده از تجارب علمی و دانشگاهی و مطالعاتی اساتید دانشگاهی چین در حل مشکلات شهری مانند ترافیک، آلودگی هوا و محیط زیست در مشهد بکار گیریم.
اصولی تصریح کرد: معتقدیم امروز مشکلاتی مانند ترافیک، زیست محیطی و آلودگی هوا، راه حل‌های سخت افزاری ندارد بلکه باید سراغ تغییر رفتارهای مردم بود تا این مشکلات حل شود لذا کشور چین به عنوان یکی از جوامع تمدنی تاثیر گذار می‌تواند این تجارب را در اختیار ما بگذارد تا ما نیز به روشی صحیح‌تر بتوانیم به راه حل‌ها دست پیدا کنیم.
در این دیدار، استاد یاحقی، الهی و قامتی از اساتید زبان و ادبیات فارسی و تاریخ دانشگاه فردوسی و همچنین شالچیان، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی، فرهادی‌نیا، مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد نیز حضور داشتند.
احمد پورمفردی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات