دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز #

رئیس و اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حجت‌الاسلام دکتر سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان و همچنین بازرسان و تعدادی از اعضای شورای انتظامی سازمان نیز حضور داشتند، مهندس علی طوماری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هیات مدیره در دوره قبل اظهار داشت: اولین و مهمترین وظیفه سازمان و جامعه ی مهندسی استان، کنترل و نظارت دقیق بر اجرای مقررات ملی ساختمان به عنوان فراگیرترین ضوابط موجود در عرصه ساختمان است که در راستای تامین ایمنی و بهداشت ، سلامت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

وی درادامه افزود: اعضای هیات مدیره دوره هفتم تلاش نمود در جهت ارتقای سطح علمی و تخصصی جامعه مهندسی استان گامهای اساسی بردارد و درنتیجه با تلاش همکارانم در سازمان نسبت به برگزاری دوره های آموزشی و علمی اقدامات اساسی انجام شد و نتیجه آن برگزاری بیش از چندین هزار نفرساعت دوره آموزشی برای اعضا بود و دراین راستا با ادارات و نهادهای مختلفی همکاری داشته ایم.

مهندس طوماری درادامه با اشاره به انتخاب اعضای جدید هیات مدیره سازمان افزود: اعضای جدید هیات مدیره سازمان نیز مثل دوره های قبل تلاش خواهند نمود تا ارتقای جایگاه مهندسی استان و نیز افزایش سطح آگاهی آنان را در اولویت کاری خود قرار دهند و در ادامه، برنامه ها و دوره های لازم را کماکان برگزار خواهند نمود .

وی افزود: ساختمان به نوعی کالای ملی محسوب می شود و این موضوع مسئولیت جامعه مهندسی استان را سنگین تر می کند.  در این راستا علاوه بر همت و تلاش مهندسان، وجود مصالح استاندارد، مجریان ذیصلاح و کارگران ماهر ودارای صلاحیت ، معماران تجربی و مهمتر از همه ارتقای فرهنگ عمومی مردم است و لازم است مردم به عنوان صاحبان اصلی سرمایه های ملی دقت و همکاری لازم در بهره مندی از خدمات مهندسی و افزایش عمر مفید ساختمان را هم در دوران ساخت و هم در دوران بهره برداری به عمل آورند.

وی در ادامه افزود: امیدواریم اشتغال مهندسین به عنوان قشر فرهیخته جامعه جزو دغدغه های مسئولین باشد و ما نیز در این زمینه تلاشهای لازم را بعمل می آوریم.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز نیز ضمن تقدیر از حضور اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دفترکار ایشان همچنین تبریک اعیاد ولادت پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار امیدواری کرد :که جامعه ی مهندسی استان درراستای انجام وظایف قانونی خود موفق و موید باشند.

ایشان در ادامه افزودند: نظارت برخدمات مهندسین ناظر یکی از خواستهای مهم مردم و جامعه از شما مسئولین می باشد.

حجه الاسلام آل هاشم ادامه داد:  با توجه به زلزله خیز بودن استان و کشور و خطراتی که احاد مردم با آن مواجه هستند ازمهندسین عزیز انتظار می رود درمورد  بحث مقاوم سازی دقت لازم را داشته باشید.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی یک انجمن در شهر تبریز می باشد

   نظرات