شهرداری کرج ماهانه ۴۵ میلیارد تومان حقوق می دهد/ در این سال ها اجازه نداده ایم حقوق و مزایای پرسنل به تعویق بیافتد

شهرداری کرج ماهانه ۴۵ میلیارد تومان حقوق می دهد/ در این سال ها اجازه نداده ایم حقوق و مزایای پرسنل به تعویق بیافتد


محمد احمدی با اشاره به اخذ تسهیلات برای اجرای پروژه های عمرانی با مصوبه شورای اسلامی شهر کرج در سال ۹۲، اظهار کرد: این تصمیم موجب شکوفایی بخش عمران و احداث پروژه های بزرگی نظیر زیرگذر شهدای دانش آموز، پروژه شهدای ارتش و بلوار جانبازان شد.

وی با اعلام اینکه این تسهیلات صرفا در رابطه با اجرای پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار گرفت و  ریالی از این تسهیلات صرف هزینه های جاری نشده است، افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه باز پرداخت تسهیلات با مانع و مشکلات عدیده ای روبرو شده که به نظر می رسد تنها راه برون رفت از این مسائل استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

مدیرکل مالی شهرداری کرج در ادامه با اشاره به اینکه با مصوبه شورای اسلامی شهر می توان در ازای صدور پروانه های ساختمانی و واگذاری اراضی قابل مزایده نسبت به حل و فصل بدهی های موجود اقدام کرد، گفت: بدهی شهرداری کرج به بانک شهر ۵۵۰ میلیارد تومان، شهر آتیه ۱۰۰ میلیارد تومان، اوراق مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومان، تهاتر ۳۰۰ میلیارد تومان، نقدی ۱۰۰ میلیارد تومان و ۴۰۰ میلیارد تومان میزان تعهدات آتی این مجموعه برآورد شده است.

به گفته احمدی با قبول بدهی شهرداری توسط سرمایه گذاران متقاضی سود سالانه تسهیلات بانک شهر به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان متوقف و این مبلغ صرف اجرای پروژه های عمرانی خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری کرج در مقابل بدهی های خود حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از محل جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰، ۴۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض نوسازی، ۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمد اصناف، ۳۰۰ میلیارد تومان چک برگشتی، یک هزار میلیارد تومان ارزش افزوده بر روی اراضی مورد تملک شهرداری و ۲۲۳ میلیارد تومان از اداره دارایی طلب کار است.

مدیرکل مالی شهرداری کرج تاکید کرد: شهرداری کرج از ظرفیت های بالایی برخوردار است که می تواند با کمک دستگاه هایی نظیر شورای اسلامی شهر، قوه قضاییه و سایر حوزه های مرتبط نسبت به استفاده از این پتانسیل ها اقدام کند.

احمدی با بیان اینکه متاسفانه درآمد تبلیغات شهری در کرج ساماندهی شده نیست، افزود: با ساماندهی درآمدهای تبلیغات شهری توسط یک متولی می توان بخش عمده هزینه های مناطق را تامین کرد.

وی با بیان اینکه مجموع تعداد پرسنل در بدنه شهرداری کرج ۱۳ هزار نفر است که میزان حقوق ماهانه این افراد در ماه به ۴۵ میلیارد تومان می رسد، گفت: در این سال ها اجازه نداده ایم حقوق پرسنل به تعویق بیفتد، خوشبختانه حقوق و مزایای کارکنان به صورت کامل پرداخت شده و معوقه ای در سیستم وجود ندارد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات