نشست تخصصی شهر هوشمند در قم برگزار شد

نشست تخصصی شهر هوشمند در قم برگزار شد

در این نشست تخصصی، پرفسور ابوالفضل بهشتی، استاد دانشگاه و عضو اتاق فکر اتحادیه اروپا، به بررسی ابعاد مختلف شهر هوشمند پرداخت و خاطرنشان کرد: شهر هوشمند مقوله‌ای با ابعاد بسیار گسترده است که باید به همه ابعاد مختلف آن پرداخته شود.
وی حوزه علمیه را دارای ظرفیت بالایی دانست و ابراز داشت: حوزه علمیه می‌تواند با توجه به ظرفیت‌های خود، در زمینه شهر هوشمند پیشرو باشد و مدل ارائه دهد.
سخنران این نشست، حضور فلاسفه غربی در کنار جامعه شناسان را زمینه‌ساز رشد و توسعه شهری دانست و یادآور شد: در سرزمین‌های اسکاندیناوی که از این مدل پیروی نمودند، امروز شاهد بالاترین سطح حضور تکنولوژی در زندگی مردم هستیم.
وی با تاکید بر قابلیت ویژه بحث هوشمندسازی در تولید اشتغال، اظهار داشت: اقتصاد چرخنده یکی از مفاهیم کلیدی است که در بحث شهر هوشمند، باید به آن پرداخته شود.
بهشتی با تاکید بر لزوم توجه به ویژگی‌های هر شهر در بحث هوشمندسازی، ابراز داشت: قم شهری زیارتی است که باید با تمام خصوصیات یک شهر مقدس و زیارتی در بحث شهر هوشمند آن مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور یزدان‌پناه، رئیس ستاد شهر هوشمند قم برگزار شد، کارشناسان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان، به تبادل نظر پیرامون شهر هوشمند پرداختند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری قم

  منبع خبر

  شهرداری قم

  شهرداری قم

  شهرداری قم یک شهرداری در شهر قم می باشد

   نظرات