چهره شهر زیبا می‌شود/ اهمیت نما در شهرسازی نوین

چهره شهر زیبا می‌شود/ اهمیت نما در شهرسازی نوین


سارا دشتگرد در حاشیه پنل تخصصی "نما" که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و صاحب نظران این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر نقش به سزایی در تدوین طرح‌های کارآمد و موثر در حوزه سیما و منظر شهری دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این که چند سالی از انقضای مهلت قانونی طرح تفصیلی قبلی کرج می‌گذرد، نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر می‌تواند در تصویب طرح‌های موضعی و موضوعی در این حوزه موثر مواقع شود.

وی افزود: با ایجاد این نهاد، دست مدیریت شهری در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حوزه سیما و منظر شهری بازتر می‌شود.

این مسئول  در بخش دیگری از صحبت‌های خود اشاره به اهمیت نما در شهرسازی نوین خاطر نشان کرد: نمای سازه‌های شهر نقش به سزایی در زیباسازی چهره شهر داشته و باعث  پویایی و افزایش جذابیت‌های بصری شهر می‌شوند.

دشتگرد خاطر نشان کرد: با راه اندازی کمیته نما می توان به ساماندهی سیمای شهر با استفاده از توان و تجربه متخصصان این حوزه امیدوار بود.

عضو شورای شهر کرج گفت: امید است با برگزاری جلسات نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر و نشست‌های کمیته نما، در آینده نزدیک شاهد کاهش آشفتگی بصری شهر باشیم.

این مسئول در پایان افزود: بدون شک با تعامل معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و اعضای نظام مهندسی کرج و سایر فعالان حوزه معماری، به زودی شاهد دگرگونی چهره شهر خواهیم بود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات