یادمان "از انقلاب مشروطه تا نهضت جنگل" با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خانه میرزا افتتاح شد

یادمان "از انقلاب مشروطه تا نهضت جنگل" با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خانه میرزا افتتاح شد

در سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی،
یادمان "از انقلاب مشروطه تا نهضت جنگل" با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خانه میرزا افتتاح شد
در سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی، یادمان "از انقلاب مشروطه تا نهضت جنگل" با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خانه میرزا افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - یادمان "از انقلاب مشروطه تا نهضت جنگل" به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در روز ۱۱ آذر ماه افتتاح شد.
این یادمان که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در خانه میرزا کوچک خان جنگلی در محله استاد سرا برگزار گردید با یک اتفاق ویژه و آن هم بازگشایی یک نامه تاریخی مربوط به صد سال قبل همراه بود.
در این مراسم، رییس شورای اسلامی شهر رشت به ارزشمند بودن برگزاری این چنین یادمان هایی اشاره نمود و اظهار داشت: برای اینکه کارهای ماندگاری در جامعه رخ دهد، باید راه بزرگان را در این شهر ادامه دهیم و از تجربه این افراد بیشترین استفاده را ببریم و با تمام انرژی از همه داشته های خود برای اجرای کارهای بزرگ استفاده کنیم.
سید امیر حسین علوی افزود: نا امید شدن مردم از مسئولین، بسیار دردناک است. شاید ریشه این نگرانی را بتوان در به کار نگرفتن از مسیر و تجربه موفق بزرگان دانست.
وی با اشاره به تلاش اعضای شورا بیان داشت: تک تک لحظات بنده و اعضای پارلمان شهری، صرف انجام کارها برای به سرانجام رسیدن به بهترین شکل ممکن می شود اما محدودیت های فراوانی برای معضلات شهری وجود دارد. برای این معضلات شهری باید به دنبال راهکارهای جدیدی بود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت از خود گذشتگی در بین مسئولین استانی و مشارکت و همکاری را از رکن های اساسی برای رسیدن به اهداف بزرگ دانست و گام برداشتن در این مسیر را از همگان خواستار شد.
علوی با اشاره به ارتباط دو طرفه مردم با پارلمان شهری اظهار داشت: باید ارتباط نزدیکتری با مردم برقرار نمود تا بتوان با مشارکت بیشتر مردم در امورات شهری، اعتماد را به آنها برگردانیم. با هوشیاری و هوشمندی که در بین مردم وجود دارد، قاعدتا همگان درک خواهند کرد که اکنون در یکی از سخت ترین برهه های زمانی از لحاظ شرایط اقتصادی قرار داریم. ولی تمام تلاش خود را خواهیم نمود تا حتی در همین برهه از فشار اقتصادی که با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم، خدماتی را که از سوی شهرداری برای شهروندان ارائه می شود را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و به دنبال آن برای پروژه های بزرگ عمرانی، فرهنگی و اجتماعی گامهای مثبتی برداریم.
در ادامه مراسم، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز با درخواست همکاری و همراهی فرهیختگان و تمام مسئولان عالی رتبه با مجموعه مدیریت شهری اظهار داشت: با همت یکی از همین فرهیختگان و شهروندان علاقمند به شهر رشت که مجموعه ها و اسناد تاریخی را در سالیان متوالی جمع آوری می کند، این اسناد در خانه میرزا به نمایش گذاشته شد.
محمد حسن عاقل منش با تقدیر و تشکر از آقای حسن اکبری بیان داشت: ایشان با علاقه شخصی این اسناد تاریخی را به نمایش در می آورد تا مردم با این اسناد از تاریخ خود آگاه باشند. این قبیل کارها در جهت تقویت هویت فزهنگی و اجتماعی شهروندان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. این تاریخ را باید برای آیندگان نیز حفظ کنیم.
وی افزود: با شروع فعالیت مرکز اسناد در چند ساله گذشته و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت شاهد اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگی و اجتماعی شهر رشت بودیم و برگزاری این یادمان از جمله کارهای ارزشمند این همکاری است. با تلاش بیشتر باید این فعالیت ها در حد مطلوب تر و با محتوای غنی تر شکل بگیرد تا جوانان و نسل های آینده از ناگفته های تاریخی مطلع شوند.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۱۷ آذر دایر می باشد.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات