مشکلات حوزه آب و برق مردم در خوزستان هر چه سریع تر باید برطرف گردد/مشکل افت فشار و قطعی آب اهواز تا چند ماه آینده برطرف می شود

مشکلات حوزه آب و برق مردم در خوزستان هر چه سریع تر باید برطرف گردد/مشکل افت فشار و قطعی آب اهواز تا چند ماه آینده برطرف می شود

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت:مشکلات  حوزه آب و برق خوزستان باید هر چه سریع تر حل و برطرف شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران خوزستان کیامرث حاجی زاده صبح امروز دوشنبه در جلسه شورای آب و برق استان خوزستان عنوان کرد: استان خوزستان روزهای بسیار سختی را در کارنامه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تا کنون به خود دیده است و در این برهه زمانی با مشکلات و  بحران های مختلفی دست و پنجه نرم می کند.

وی افزود: در بسیاری از موارد پیگیری به موقع از سوی مسئولان مربوطه از به وجود آمدن بحران های بسیاری در سطح استان جلوگیری می کند. هنر یک مدیر تصمیم گیری صحیح و عاقلانه قبل از وقوع موارد ضروری و کاهش خسارات جانبی است.

حاجی زاده الویت سنجی را یک خلا در دستگاهای دولتی استان برشمرد و تصریح کرد: این خلا باید به مرور زمان در دستگاه ها کاهش یابد و تصمیم گیری ها بر اساس مشورت با افراد متخصص انجام شود. به عنوان مثال آمارهای بسیاری در خصوص پر بارش بودن پائیز سال جاری منتشر شد اما تمهیدات لازم از سوی سازمان های مربوطه انجام نگرفت و همین مسئله مردم استان را با مشکلات عدیده ای رو به رو ساخت.

وی اظهار کرد: مشکلات این حوزه باید هر چه سریع تر حل و بر روی هم تلنبار نشوند. انتظار ما از اعضای شورای آب و برق استان این است که مصوبات این شورا را با جدیت پیگیری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به وضعیت آبگرفتگی معابر در استان پس از بارندگی های اخیر گفت: نباید با بارش یک روز باران وضعیت شهرها بحرانی و رفت و آمد مردم مختل شود؛ حل این معادله سخت نیست. مسئولان شرکت های  آب و برق استان نباید بگذارند  یک مسئله بحرانی شود سپس نسبت به رفع آن اقدام کنند. با گذشت یک هفته پس از بارندگی هنوز در مناطقی از کلان شهر اهواز مانند کیانهگشهر و خیابان انقلاب آبگرفتی وجود دارد.

حاجی زاده با بیان اینکه به طور حتم هماهنگی مسئولان در این چنین مواقعی از بروز بحران ها جلوگیری می کند گفت: مسئله قطعی آب در مناطقی از شهر اهواز تا چند ماه آینده مرتفع خواهد شد در همین راستا کانال شکسته شده غدیر در حال بازسازی است و این عملیات در این زمان و به دلیل بارندگی های این چند روز  اخیر تسریع خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بارش باران در سال جاری بی سابقه بوده اظهار کرد: وضعیت سد های استان در زمینه آبگیری مناسب است اما در این زمان در سد کارون به دلیل اینکه آبگیری آن در اثر بارش های بالادست رخ می دهد مشکلاتی وجوئد دارد. آب مورد نیاز ذخیره این سد تا کنون تامین نشده و در صورتی که وضعیت این سد ثابت بماند در سال آینده تنش های آبی را تجربه خواهیم کرد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات