مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی درسفر به کلات:این منطقه قابلیت کسب عنوان قطب مشترک گردشگری طبیعی و اکولوژیکی بین المللی را دارد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی درسفر به کلات:این منطقه قابلیت کسب عنوان قطب مشترک گردشگری طبیعی و اکولوژیکی بین المللی را دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی که به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی کلات به این شهرستان سفر کرده بود،درجمع محیط بانان از پتانسیل های اکومورفولوژیکی و جذابیت های طبیعی این منطقه به عنوان یک ظرفیت ارزشمند سخن گفت .

وی در بازدید از پاسگاه محیط بانی رباط در منطقه حفاظت شده ارس سیستان و نیز پاسگاه محیط بانی آبگرم، در نشستی صمیمانه در جمع محیط بانان و پرسنل اداره حفاظت محیط زیست کلات، به بررسی نقاط قوت و ضعف در حوزه محیط زیست شهرستان و بیان راهکار های اجرایی برای بهبود مدیریت زیست محیطی منطقه پرداخت.

وی افزود: در مقیاس ملی، گردشگری طبیعی کلات می تواند آن رابه یکی از مناطق اکوژئومورفیک و ژئوتوریستی شمال شرق کشور مبدل سازد.

وی ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی کلات نادری گفت: این شهرستان علاوه بر برخورداری از تنوع بی نظیر فرهنگی و تاریخی و زیستی، از توان قوی فراملی برای ایجاد ارتباطات فرهنگی و توریستی با ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی برخوردار است و با احصاء توان طبیعی و تاریخی، کلات می تواند به عنوان قطب مشترک گردشگری طبیعی و اکولوژیکی بین المللی به حساب آید.

وی پس از استماع بیانات محیط بانان در خصوص اقدامات حفاظتی محیط زیست شهرستان در حفظ تنوع ارزشمند زیستی در منطقه، از عملکرد محیط بانان تقدیر کرد و گفت: با برنامه ریزی های اصولی و بهره مندی از پتانسیل های بی شمار طبیعت منطقه میتوان به تقویت حفاظت از این عرصه و تکمیل زیر ساختهای پیش بینی شده امیدوار بود.

این مقام مسئول ضمن بازدید از محل احداث ساختمان مرکز تحقیقات زیست محیطی شهرستان بر تسریع دراجرای این پروژه عمرانی تاکید کرد و گفت: برای همراهی تکمیل پروژه ،مساعدت های لازم از سوی اداره کل متبوع صورت خواهد گرفت.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات