غربالگری قندخون و فشارخون در کلیه خانه های سلامت شهرداری تبریز

غربالگری قندخون و فشارخون در کلیه خانه های سلامت شهرداری تبریز

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی، علیرضا گلگونی مدیر سلامت شهروندی گفت: درکلیه خانه های سلامت سطح شهر تبریز طرح غربالگری قندخون و فشار خون برگزار گردید.
وی گفت: فشارخون یک عارضه خاموش بدون علامت است که طبق آمار نیمی از مبتلایان به این عارضه از ابتلای خود خبر ندارند وجود پزشک خانواده برهر فرد علاوه براین که نمی تواند پاسخگوی سلامت او باشد می تواند با معاینه دوره ای مشخص و پیگیر فرد را از وجود یا عدم وجود هر گونه بیماری آگاه کند که فشار خون بالا هم یکی از این بیماری هاست.
گلگونی افزود: بیماری قند یا دیابت یکی از شایعترین بیماری های متابولیکی است. علامت مشخصه آن میزان قندخون بالای ۱۲۰ میلی گرم در دسی لیتر درحالت ناشتا است و از دیگر نشانه های آن پرخوری و پرنوشی است.

مدیر سلامت شهروندی ادامه داد: دیابت در اثر کاهش تولید انسولین در بدن یا کم شدن اثر انسولین در سوخت و ساز مواد قندی حاصل می شود و در این راستا جهت پیشگیری در خانه های سلامت سطح شهر طرح غربالگری انجام می گیرد.

شایان ذکر است غربالگری قندخون و فشارخون درخانه های سلامت شهرداری تبریز با همت مدیریت سلامت شهروندی به تعداد بیش از ۶۰۰ نفر در خانه های سلامت انجام گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات