آغاز بهسازی قلب بازار نجف آباد

آغاز بهسازی قلب بازار نجف آباد

آغاز بهسازی قلب بازار نجف آباد
شهردار نجف آباد گفت: طی روزهای اخیر اولین فاز عملیات بهسازی خیابان منتظری در محدوده بازار نجف آباد از تقاطع هفده شهریور تا میدان حضرت امام (ره) (باغملی)توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و نظارت معاونت امورزیربنایی و حمل و نقل شهری شروع شده و با برنامه ریزی صورت گرفته این مسیر ۳۰۰ متری بصورت فازهای ۵۰ تا ۸۰ متری انجام می شود .


مهندس مسعود منتظری نجف آبادی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری ازحذف نازیبائیهای بازار و حذف تیربرق و زمینی شدن خطوط انتقال برق در این مسیر و اجرای شبکه فیبر نوری با هماهنگی ادارات برق و مخابرات در این مسیر خبر داد و افزود: در این مسیر که از شلوغ ترین و پرترافیک ترین محورهای شهر محسوب می شود، یک مسیر ویژه تردد خودرو به عرض سه متر و هفتاد سانتیمتر ایجاد خواهد شد و با پیش بینی دو پیاده رو در طرفین، امکان پارک خودرو در این مسیر دیگر وجود نخواهد داشت و تنها پهلوگیر بار جهت کسبه جانمایی شده است ، مبلمان شهری، آبیاری قطره ای درختان، طرح یکسان سردرمغازها و .. نیز در این مسیرعملیاتی خواهد شد.


منتظری با تشکر از همکاری شرکت های خدمات رسانی جهت اجرای زیرساخت های پیش بینی شده برای این مسیر همزمان با اجرای پروژه اضافه کرد: از تقاطع خیابان شریعتی تا میدان حضرت امام، در سه نقطه شاهد ایجاد فضای مخصوص پارک موتورسیکلت، دوچرخه و تخلیه بار خواهیم بود و مسیر به گونه ای بهسازی خواهد شد که از این به بعد تنها کارکرد عبور خودروها را خواهد داشت.
سنگ فرش شدن مسیر بازار
شهردار نجف آباد در دومین بخش از سخنان خود با اشاره به آغاز مرحله خاکبرداری و حفرفقط یک کانال دفع آب های سطحی در قسمت شرقی بصورت سرپوشیده در این مسیر اذعان داشت: برای بستر خیابان منتظری مرکزی در این محدوده نیز از بهترین نوع سنگ فرش استفاده خواهد شد تا علاوه بر زیباتر کردن مسیر به نوعی زمینه تردد ایمن وسایل نقلیه و آرامش بیشتر فضای کسب و کار در بازار فراهم گردد.

مسعود منتظری همچنین از همکاری کسبه و شورای اسلامی بازار در تکمیل هماهنگی های مورد نیاز اجرای پروژه تقدیر کرد و اظهار داشت: به منظور رفاه حال شهروندان و کاهش مشکلات ترافیکی ناشی از اجرای طرح، پروژه در دو فاز برنامه ریزی شده که اولین فاز آن حدفاصل تقاطع خیابان هفده شهریور تا میدان حضرت امام و دومین فاز نیز از هفده شهریور تا تقاطع شریعتی عملیاتی خواهد شد.
شهردار اضافه کرد: به محض تکمیل تمامی بخش های عملیات نوسازی فاز اول طرح، دومین فاز عملیاتی خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری نجف آباد

  منبع خبر

  شهرداری نجف آباد

  شهرداری نجف آباد

  شهرداری نجف آباد یک شهرداری در شهر نجف آباد می باشد

   نظرات