۴۵ کارگاه آموزش خانواده در ۱۵ محله و نواحی منفصل شهری قزوین برگزار می شود

۴۵ کارگاه آموزش خانواده در ۱۵ محله و نواحی منفصل شهری قزوین برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود:این کارگاه های آموزشی با هدف ارتقای سطح آگاهی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان با تاکید بر توسعه آموزش های همگانی برگزار می شود و برنامه ریزی شده است تا در هر محله ۳ کارگاه آموزش خانواده برگزار گردد.

وی مهمترین رویکرد برنامه های مجموعه مدیریت شهری قزوین را توجه به نواحی منفصل شهری ذکر کرد و گفت:با توجه به اهمیت ارتقای سطح دانش و مهارت های زندگی شهروندان علاوه بر محلات کارگاه آموزش خانواده در این نواحی نیز برگزار می شود.

این مسئول افزود: «اقتصاد خانواده»،«تربیت فرزند» و «مهارت های همسر داری» را سرفصل های محتوای آموزشی کارگاه آموزش خانواده برشمرد.

درافشانی اضافه کرد:اساس یک‌ جامعه سالم‌ را خانواده‌های‌ سالم‌ می‌سازد،خانواده سالم‌، خانواده‌ای‌ است‌ که‌ به‌ نیازهای‌ همه‌ جانبه اعضای خود توجه‌ دارد و سعی‌ می‌کند به‌ انتظارت‌ آنان‌ به‌ شیوه‌های‌ درست‌ پاسخ‌ دهد.

وی تصریح کرد:در این راستا برگزاری کارگاه های «آموزش خانواده» برنامه‌ریزی ‌شده‌ است که هدف آن، نزدیک کردن روش‌های تربیتی و آموزش والدین و مربیان و درنهایت، تغییر در رفتار آنان است.

این مسئول افزود:افزایش دانش خانواده‌ها از این فکر نشات می‌گیرد که توانایی زنان و شوهران (همسران) یا پدران و مادران در شکل‌گیری خانواده‌های متعالی، درگرو دانایی آنان در زمینه دانش روان‌شناسی و دانش‌های وابسته است. بخشی از دانش‌هایی که ضرورت دارد هر زن یا شوهری و مادر یا پدری هرچه زودتر با آن آشنا شود، دانش مربوط به شیوه های همسرداری (آیین زن‌داری و آیین شوهرداری)،تربیت فرزند و اقتصاد خانواده است.

درافشانی افزود:هدف نهایی تمامی این کوشش‌ها، برداشتن گامی هرچند کوچک در راستای یافتن الگوی ایرانی، اسلامی برای مهمترین کانون تربیتی یعنی (خانواده)است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات